Dbanie o samochód po zimie – o czym warto pomyśleć?

Seat

Zima to ciężki czas także dla naszego samochodu. Mróz, opady śniegu i deszczu, sól i piasek na drogach. Często na wiosne auto potrzebuje dokładnego przeglądu, czyszczenia i innych zabiegów pielęgnacyjnych, aby mogło w pełni wrócić do stanu sprzed zimy. Zatem jak dbac o samochód po zimie i dlaczego warto odwiedzić specjalistów z ASO?

 

Mycie podwozia – czy jest konieczne?

Sól stosowana na ulicach, która ma przyspieszać topnienie lodu i sprawiać, że ulice będą mniej śliskie, jest bardzo szkodliwa dla naszych samochodów, zarówno podwozia, jak i nadwozia. Sól jest bowiem substancją żrącą i wskutek tego, że osadza się na częściach naszego samochodu może powodować drobne, ale liczne uszkodzenia. Dlatego zimą istotne jest częste mycie samochodu, aby spłukać sól z karoserii, a po zimie warto pomyśleć o umyciu podwozia. To zadanie warto jednak powierzyć specjalistom. Niewłaściwe mycie i brak odpowiednich środków mogą zaszkodzić niektórym częściom podwozia. Dlatego najlepiej odwiedzić specjalistów z ASO Seat, którzy nie tylko ocenią zasadność całego procesu, ale także profesjonalnie zabiorą się za samo mycie.

 

Wymiana opon i przegląd silnika

Koniec zimy to także moment na wymianę opon na letnie. W tym czasie warto także powierzyć serwisowi sprawdzenie, czy wszystkie inne części silnika pracują i działają dobrze, czy coś nie potrzebuje wymiany bądź naprawy, bo zimą pracowało bardziej intensywnie. Często hamulce w czasie zimy szwankują, a być może konieczna będzie ich wymiana właśnie wiosną. Być może jakaś część silnika uległa uszkodzeniu na skutek zimna, mrozu bądź zaszkodziła jej sól z dróg. Z pewnością warto zrobić takie wiosenne przeglądy i dowiedzieć się, co jeszcze można naprawić i dlaczego jest to ważne, a przeglądy tego typu warto powierzyć profesjonalistom m.in. z ASO Seat.

Zima to ciężki czas dla samochodów, ponieważ pracować muszą w ekstremalnych dla siebie warunkach. Dłużej się nagrzewają, atakowane są solą z zewnątrz i intensywnie eksploatowane, jednak odpowiednia dbałość na wiosne sprawi, że auto zyska nowe życia, odzyska dawny blask i będzie w pełni sprawne jeszcze długo.