Ślisko na drodze? Nie wpadaj w panikę, nowy Seat Ateca pozwoli ci poczuć się bezpiecznie!

Bezpieczeństwo

Nie ulega wątpliwościom, że zima to najtrudniejsza pora roku dla kierowców. Śliskie drogie sprawiają, że nie jest trudno o wpadnięcie w poślizg. Jednak nowy Seat Ateca został w taki sposób wyposażony, aby poradzić sobie na oblodzonej lub zaśnieżonej nawierzchni. Poziom bezpieczeństwa w głównej mierze zależy od umiejętności posiadanych przez kierowcę, dlatego warto przybliżyć kilka wskazówek poruszania się podczas zimowej aury.

Bezpieczne podróżowanie zimą w aucie Seat Ateca

Trudne warunki na drogach występujące zimą mogą być niebezpieczne. Przy temperaturze około 0°C na jezdni tworzy się tzw. „szklanka”. Przyczepność znacznie spada i większość kierowców wpada szybko w panikę. Nowy Seat Ateca zimą powinien być odpowiednio prowadzony, przy zachowaniu rozsądnej prędkości i wzmożonej uwagi osoby prowadzącej pojazd. Zwodnicza jest sama nawierzchnia, w jednym miejscu może występować dobra przyczepność, a w innych znacznie gorsza. Wchodząc w zakręt należy być bardzo ostrożnym.

Nie ma powodów do paniki prowadząc nowy Seat Ateca

Jeśli już wpadniemy w poślizg, to Seat Ateca z pewnością zacznie uciekać przód lub wychodzić będzie tył. Nie należy wówczas wpadać w panikę, nie wciskamy hamulca oraz nie kręcimy raptownie kierownicą. Pilnujemy, w którą stronę ucieka nam nowy Seat Ateca i odejmujemy lekko gaz, aż do momentu stabilizacji samochodu.

 

Kilka wskazówek, aby jazda autem Seat Ateca była bezpieczna

Nasz Seat Ateca nie weźmie udział w kolizji lub wypadkowi, jeśli każdy manewr będzie wykonywany przez kierowcę w sposób płynny. Przyspieszanie należy wykonywać na niskich obrotach, podobnie jak zmiana biegów. Warto zachować większą odległość od poprzedzających nas samochodów, aby wydłużyć sobie w ten sposób drogę hamowania. Włączenie świateł przeciwmgielnych, gdy widoczność spada poniżej 100 metrów jest rozsądnym krokiem, aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa swojej jazdy. Należy też je wyłączać, gdy warunki ulegną polepszeniu.