seat ibiza

Czym kierować się przy wyborze nowego SEATa?

Finanosowanie Nowości Poradniki Seat

Diesel, benzyniak, hybryda, a może auto elektryczne? Jeżeli kiedyś dokonywaliście zakupu nowego samochodu z salonu SEATa, na pewno odpowiedzieliście sobie już na to pytanie, jeżeli jednak wybór jest wciąż przed Wami, czytajcie dalej.

Najważniejszymi czynnikami decydującymi o wyborze modelu samochodu SEATa, najczęściej są względy ekonomiczne i ekologiczne. Zakup diesla lub hybrydy, chociaż bardziej kosztowny, zwraca się zazwyczaj po przejechaniu od ok. 150 tysięcy do 300 tysięcy kilometrów. Według danych CEPiK udział samochodów z silnikiem Diesla wśród pierwszych rejestracji samochodów osobowych wyniósł 23%, co stanowi ponad 3% spadek w stosunku do poprzedniego roku. Z wynikiem ponad 72% stawce zdecydowanie przewodzą auta z silnikami benzynowymi. Samochodów napędzanych elektrycznie lub hybryd w 2018 r. było zaledwie 4,6%.

Jeżeli interesuje nas silnik benzynowy, powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na SEAT Ibiza, Seat Alhambra oraz Seat Arona. Wszystkie samochody wyposażone są w silniki stworzone w pionierskiej technologii TSI. Silniki są kompaktowe, zajmują mało miejsca, mają dużą moc i nie zużywają wiele paliwa.

Wiele najpopularniejszych modeli SEATa posiada wersje z silnikami Diesla, jednak szczególną uwagę należy zwrócić, na SEAT Alhambra, Seat Leon, Seat Ibiza i Seat Ateca.

Jeżeli pragniemy samochodu elektrycznego, lub hybrydy, salon SEATa jest prawdopodobnie najlepszym miejscem na świecie, by nabyć nowy, zgodny z naszymi pragnieniami samochód. SEAT od zawsze inwestuje w badania, rozwój i nowe technologie, nie powinno więc być zdziwieniem, że jego samochody należą do ścisłej, światowej czołówki. Przede wszystkim powinniśmy rozważyć, nową wersję Seata Leon. Samochód będzie miał premierę w styczniu 2020, ale już dziś wiemy, że pobije on rekordy sprzedaży. Kolejnym modelem, któremu powinniśmy się przyjrzeć, jest nowy SEAT Tarraco.