Systemy wspomagające jazdę w Seacie – ułatw sobie podróż

Seat

Wielu producentów samochodów dba o to, aby nowe samochody były jak najbardziej wygodne w prowadzeniu, w takim wygodzie niezawodne i pomocne są systemy wspomagania kierowcy, dzięki którym jazda jest dużo łatwiejsza i przyjemniejsza. Seat salon na tym polu zdecydowanie ma się czym pochwalić, bo każda kolejna nowa wersja samochodów tej marki posiada coraz lepiej rozwinięte systemy wspomagania jazdy.


ABS to podstawa

ABS to jeden z podstawowych i zdecydowanie ważniejszych systemów, które montowane są od wielu już lat w samochodach Seat. Zadaniem ABS-a jest zapobieganie blokowaniu kół podczas hamowania. Dzięki temu auto nie wpada w niekontrolowany poślizg, nie wiruje i ograniczona do minimum jest możliwość utraty kontroli nad pojazdem. Ponadto ABS skraca drogę hamowania. Jest to jeden z podstawowych i od lat montowanych w samochodach system, który znacznie zmniejsza ryzyko stłuczek i wypadków na mokrej nawierzchni, na śniegu, czy na oblodzonej nawierzchni.

Tempomat najlepszym przyjacielem na autostradzie

Z systemami wspomagania kierowcy można zapoznać się w salon Seata, gdzie dealerzy z przyjemnością przedstawią każdy z nich i o każdym opowiedzą. Jednym z najciekawszych i ostatnio coraz bardziej popularnych systemów jest tempomat. Jest to system, który po włączeniu utrzymuje daną prędkość, dzięki czemu kierowca może zdjąć nogę z gazu i odpocząć. Sprawdza się to szczególnie dobrze na autostradzie, gdzie można jechać ze stałą prędkością bez konieczności częstego hamowania i ponownego przyspieszania. Zarówno odwiedzając salon Seat, jak i konfigurując swoje nowe auto w internetowym konfiguratorze, można ten właśnie system dołączyć do swojego samochodu.

 

Jeśli nie jesteśmy pewni, który z systemów może się przydać nam w naszym samochodzie i do naszego stylu jazdy warto odwiedzić Seat salon i skonsultować się z dealerem, który z pewnością odpowie na nurtujące nas pytania. Warto dopasowywać te systemu do tego, gdzie i jak często podróżujemy autem.