Czy warto inwestować w elektryczne auta?

Seat

Elektryczne auta seat – zalety

 

Na coraz nowocześniejsze rozwiązania w samochodach seat decyduje się wielu z nas. Głównym celem, jaki przyświeca nam wybór elektrycznego auta są bezpieczeństwo, komfort jazdy i ochrona środowiska naturalnego. Samochody elektryczne mają wiele zalet. Poznajcie je! Koszty ich użytkowania są dużo mniejsze w porównaniu z samochodem tradycyjnym. Energia elektryczna bywa tańsza niż zmieniające się ceny paliw. Dodajmy, że konstrukcja napędu samochodu jest dużo łatwiejsza od tych zasilanych na przykład benzyną. Tutaj nie ma mowy o awarii  czy wymianie oleju. Samochody elektryczne emitują o wiele mniej spalin. W trosce o środowisko naturalne mniej zanieczyszczamy powietrze. Samochody elektryczne pracują dużo ciszej i swobodniej. Kwestia bezpieczeństwa również wzrasta, ponieważ ze względu na brak paliwa nie możliwości wybuchu auta.

Regulacje prawne

 

Od niedawna weszły w życie nowe regulacje prawne dotyczące samochodów elektrycznych. Senat przyjął nowe zmiany w prawie, które weszły w życie miesiąc temu. Eksperci twierdzą, że nawet do 30% dopłaty otrzymają przyszli właściciele elektrycznych samochodów w momencie ich zakupu. Natomiast kwota za samochód elektryczny nie będzie mogła być wyższa niż 125 tysięcy złotych. Dobrą wiadomością jest fakt, że istnieje możliwość ubiegania się o dofinansowanie na zakup e-auta. Celem dopłat jest zachęcenie obywateli polskich do zakupu aut elektrycznych. 

 

Ile będziemy musieli dopłacić?

 

Dopłatę do elektrycznego samochodu reguluje rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków udzielania wsparcia zakupu nowych pojazdów elektrycznych ze środków Funduszu Niskoemisyjnego Transportu osobom fizycznym. Przyszli właściciele aut elektrycznych będą musieli dopłacić blisko 40 tysięcy złotych, których ceny nie przekraczają 125 tysięcy złotych. Obecnie na rynku istnieje bardzo wąski wybór samochodów elektrycznych, do których nabywcy będą mogli starać się o dofinansowanie.