Ciągle oszczędne i wcale nie tak straszne dla planety

Silniki Technologia

Silniki wysokoprężne przeżywają renesans. I trudno się dziwić. Zapewniają dobrą elastyczność, dynamikę i niskie spalanie.

Zanim zdecydujemy się na zakup samochodu z silnikiem diesla, warto pamiętać, że taki motor znacznie bardziej od miejskiej eksploatacji na krótkich dystansach woli dalekie trasy. Długie podróże są dużo mniejszym obciążeniem nie tylko dla silnika, ale również filtra cząstek stałych. Dlatego przed zakupem samochodu z silnikiem wysokoprężnym należy zastanowić się nad tym, jak długie trasy będziemy pokonywać autem.

Kto powinien wybrać diesla?

Dla licznej grupy kierowców nie ma lepszej opcji niż zakup samochodu z silnikiem diesla. To świetna propozycja dla właścicieli firm transportowych, taksówkarzy, kierowców, którzy pokonują rocznie duże dystanse, czy lubiących duże samochody z silnikami o sporej pojemności. W takim przypadku wybór jednostki wysokoprężnej jest optymalny. Można w ten sposób połączyć dobre osiągi z niewielkim zużyciem paliwa. Nie można też zapominać o postępie, jaki dokonał się w konstrukcji diesli. Najnowsze modele emitują podobną ilość substancji szkodliwych co silniki benzynowe, przy niższym zużyciu paliwa. A to przekłada się na mniejszą emisję CO2, odpowiedzialnego za globalne ocieplenie.

 

Diesel Seata to silnik na lata

Salony Seata oferują dużą gamę modeli z nowoczesnymi silnikami wysokoprężnymi. Dzięki technologii TDI (Turbo Diesel Injection) Seat może wyposażyć swoje auta w silniki wysokoprężne bardziej zaawansowane i udoskonalone niż kiedykolwiek wcześniej. Oznaczenie TDI charakteryzuje silniki wysokoprężne Seata z bezpośrednim wtryskiem paliwa i turbodoładowaniem. Cechą charakterystyczną technologii TDI firmy Seat jest niskie zużycie paliwa, niska emisja zanieczyszczeń, wysoka siła pociągowa (moment obrotowy) i znakomite osiągi oznaczające większą przyjemności z jazdy.

Znajdź najbliższy salon Seat i wybieraj wśród modeli aut. W silniki diesla wyposażona jest większość topowych modeli marki: Ateca, Alhambra, Ibiza, Arona, Leon.