Zaparowana szyba

System wspomagania hamowania – BAS

Systemy bezpieczeństwa

Nowy Seat Leon stworzony jest z myślą o aktualnych potrzebach kierowców. Spotęgowanie opcji dotyczących bezpieczeństwa czyni z niego samochód niezawodny. Tak wiele zależy od systemu hamowania, który jest wspierany poprzez różnego typu systemy. Wszystko po to, aby kierowca mógł jak najszybciej zareagować, a jego własny pojazd mógł go o danym zagrożeniu w porę poinformować.

Seat Leon. W myśl nowoczesnych technologii

Wieloletni kierowcy ulegają niekiedy rutynie. Jadą na pamięć, jak roboty. Nowoczesny Seat Leon nie pozwala sobie na taką rutynę i każdorazowo analizuje konkretną sytuację na drodze. Dzięki temu alarmuje kierowcę o tym czy prawidłowo porusza się w liniach, czy nie ma przed nim obiektów, czy powinien zahamować lub czy ma dość wystarczająco dużo miejsca do parkowania. Wszelkie systemy wspierające mają usprawniać kierowcę w sytuacji drogowej. Jednak wyzbycie się rutyny powinno stanąć w jego kompetencjach.

BAS czyli noga na hamulec

System BAS polega na skróceniu drogi hamowania podczas wytępienia sytuacji kryzysowej. Dzięki temu można uniknąć kolizji lubo wypadku. Można uznać, że w nagłym zagrożeniu na drodze działa asystent hamowania, który pozwala na natychmiastowe zatrzymanie pojazdu.

Seat Leon. Jesteś w dobrych rękach

Nowy Seat Leon stawia na osiągnięcie jeszcze lepszych warunków podczas podróżowania. Komfort i przestronność idą w parze  bezpieczeństwem. Awaryjne hamowanie pozwala na osiągnięcie większego spokoju, który jest najlepszym asystentem w sytuacji drogowej. Nowoczesna technologia pozwala określać warunki nawierzchni. Dzięki temu następuje dostosowanie prędkości a w nagłych sytuacjach hamowanie. Ponadto można wykorzystać opcję asystenta podjazdu pod górkę, którego zadaniem jest zapobieganie stoczeniu się samochodu. W zasadzie można jechać z wewnętrznym spokojem, ponieważ pojazd potrafi okazać się wsparciem w każdych warunkach. Dla nowoczesnych technologii nie ma rzeczy niemożliwych. Seat Leon staje się współtowarzyszem, który otacza kierowcę i pasażerów niezwykłą troską.