Zadbaj o wygodną podróż dla swojego pupila!

porady

Przewożenie zwierząt w samochodzie to odpowiedzialność i równie sporna kwestia jak przewożenie dziecka. Jak zrobić to, aby było wygodnie naszym pupilom, a jednocześnie bezpiecznie dla nich samych, jak i pozostałych pasażerów?

Na rynku dostępnych jest mnóstwo akcesoriów, które ułatwiają podróżowanie z zwierzęciem, dla niego samego oraz innych podróżniczych.

Środki czystości – wygoda i higiena podróży!

Zwierzak w samochodzie ma to do siebie, że… jest go potem wszędzie. Sierść, niespodzianki po podróży ze stresu, zadrapania tapicerki. Trzeba być gotowym na to, że Twój SEAT może stracić nieco na walorach estetycznych kabiny. Jak do tego nie dopuścić? Zacznijmy od usuwania sierści – na tapicerce skórzanej czy gumowych dywanikach to bardzo łatwe zadanie, wystarczy zwykły odkurzacz czy szczotka. Sierść kota czy psa niemal się wgryza w zwykłą tapicerkę czy welurowe dywaniki, wobec czego trzeba się namęczyć, aby doprowadzić je do stanu wyjściowego. Np. szczoteczka silikonową czy rolką samoprzylepną do ubrań. W bagażniku warto wyłożyć koc czy gumową matę, jeśli korzystamy z niego podczas transportu czworonogów (np. w SUV-ie SEAT).

Bezpieczeństwo i komfort podróżowania.

Warto stosować osłony na tylne i boczne szyby, mapy czy roletki, aby ograniczyć nadmiar słońca w dusznym SEAT-cie. Również unikać silnych, a najlepiej całkowicie się pozbyć, zapachów do kabiny – choinek czy innych perfum, które mogą podrażnić nos pupila. Drażniąca może być również zaniedbana klimatyzacja, która wywoła alergię i problemy zdrowotne nie tylko u ludzi, wysusza oczy oraz może prowadzić do problemów zdrowotnych przez różnicę między temperaturą.

Sam sposób zabezpieczenia transportu jest zależny od wagi pupila. Dla małych gryzoni czy czworonogów sprawdzą się transportery, zamontowane na siedzeniu. Większe psy mogą korzystać ze specjalnych pasów bezpieczeństwa dla psa, a te największe najwygodniej przewozić w bagażniku, z legowiskiem i pasami zabezpieczającymi.