Jak przygotować samochód na zimę?

Testy i opinie

Sezon zimowy w pełni rozpoczęty! Zadbaj o kondycję swojego auta seat, tak aby sprawnie i komfortowo podróżować nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Właściwe przygotowanie samochodu na zimę sprawi, że Ty i twoja rodzina będziecie bezpiecznie poruszać się po różnych drogach, które nie zawsze sprzyjają kierowcom.

Kilka cennych zabiegów, które powinieneś wykonać przed nastaniem zimy

Częstym problemem kierowców są zamarznięte drzwi. Aby nie dopuścić do tego problemu, zabezpiecz swoje uszczelki. Woda, która się do nich dostaje zamarza, a my nie możemy wejść do środka. Uszczelki pokryj ochronną warstwą specjalnego preparatu do uszczelek samochodowych. Woskuj karoserię również zimą! To zabezpieczy lakier przed uszkodzeniami spowodowanymi niską temperaturą. Regularnie myj swój samochód, aby pozbyć się resztek piasku i soli, które niszczą karoserię.

Przygotuj wnętrze swojego samochodu seat na powitanie zimy!

Pewnie zastanawiasz się, jak przygotować wnętrze samochodu na zimę? Po pierwsze wymień letnie dywaniki na zimowe. Chyba nie chcesz, aby twoja tapicerka nieustannie brudziła się od śniegu i błota. Letnie dywaniki nie zdają egzaminu zimą. Szybko mokną i przepuszczają wodę. Woda wnika pod wykładzinę i sprzyja powstawaniu korozji pojazdu. Eksperci polecają dywaniki wykonane z gumy. Nie są eleganckie, ale świetnie radzą sobie z nadmiarem wody i błota. Nie zapomnij o wymianie płynu do spryskiwaczy na zimę. Dokładnie umyj szyby i pokryj je warstwą płynu, który zmniejszy osadzanie się pary wodnej na ich powierzchni.

Górskie wycieczki samochodem seat

Jeśli tegorocznej zimy planujesz ferie w górach, koniecznie przygotuj swój samochód na trudne warunki atmosferyczne. Droga po górskich trasach bywa uciążliwa. Dlatego też, pomyśl o zakupie łańcuchów śniegowych. Ten sprzęt ułatwia nam poruszanie się po zaśnieżonym i śliskim terenie. Przed wyjazdem sprawdź ich montaż, aby potem nie stresować się nadmiernie. Doradca sprzedaży pomoże Ci wybrać odpowiedni rozmiar i rodzaj łańcuchów śniegowych, tak aby pasowały do modelu twojego samochodu.