Wymagania formalne dotyczące wyposażenia samochodu seat podczas podróży po Europie

Wnętrza

Sezon zimowy możemy uznać za otwarty! Jeśli wybierasz się w długą podróż po Europie w sezonie zimowym musisz pamiętać o kilku cennych radach. Koniecznie zadbaj o kondycję swojego samochodu seat, po to, aby bezpiecznie i komfortowo podróżować nawet w trudnych i śnieżnych warunkach pogodowych.

Jak przygotować samochód seat w długą podróż?

Prawidłowe przygotowanie auta na sezon zimowy sprawi, że Ty i twoja rodzina będziecie bezpiecznie poruszać się po różnych europejskich drogach, które nie zawsze sprzyjają kierowcom. Podróżowanie zimą nie należy do łatwych i przyjemnych. Zwiększona liczba kolizji, zły stan dróg i śnieg zmniejszający pole widzenia powodują, że wzrasta nasz stan niepokoju. Kierowcy najczęściej borykają się z problemem zamarzniętych drzwi. Aby tak się nie stało , zabezpiecz swoje uszczelki. Woda, która się do nich dostaje zamarza, a my nie możemy wejść do środka.

Uszczelki przed impregnacją muszą być w 100% suche. Uszczelki pokryj ochronną warstwą specjalnego preparatu do uszczelek samochodowych. Nie zapominaj o regularnym woskowaniu karoserii również zimą! Wosk zabezpieczy lakier przed uszkodzeniami spowodowanymi niską temperaturą. Regularnie myj swój samochód, aby pozbyć się resztek piasku i soli, które niszczą karoserię.

Wyposażenie samochodu w Europie

W różnych krajach europejskich, mimo wspólnoty Unii Europejskiej obowiązują różne przepisy dotyczące wyposażenia samochodu seat. Zimowa podróż samochodem wymaga od nas zapoznania się z wymogami państwa, do którego jedziemy. Podróżując przez Niemcy potrzebujemy kamizelki odblaskowej, apteczki oraz trójkąt ostrzegawczy. Austria wymaga od kierowców zimowych opon, kamizelki i apteczki. Mile widziane są łańcuchy śnieżne.

Co należy ze sobą zabrać w podróż po Polsce?

Samochód seat na terenie Polski obowiązkowo powinien posiadać trójkąt ostrzegawczy z homologacją gaśnica o pojemności min. 1 kg. W samochodzie nie powinno zabraknąć  apteczki oraz  kamizelki odblaskowej.