Webasto – ogrzej wnętrza swojego auta!

Wnętrza

Szczególnie zimą każdy z nas chce, aby w samochodzie była dodatnia temperatura. W ciepłym aucie przyjemniej pokonuje się drogę do pracy czy szkoły. Z kolei latem marzymy o odrobinie chłodu, którą daje nam klimatyzacja.

Jakie rozwiązanie przygotowali dla nas specjaliści od samochodów seat?  To ogrzewanie postojowe, czyli webasto.

Co to jest webasto seat?

Ogrzewanie webasto jest systemem ogrzewania postojowego, który z powodzeniem wykorzystuje układu chłodzenia silnika i układu wentylacji. Cały system opiera się na niewielkich rozmiarów agregacie. Agregat jest odpowiedzialny za ogrzewanie i chłodzenie wnętrza samochodu seat.

Na czym polega ogrzewanie webasto seat?

W jaki sposób pracuje? Bez względu na pracę silnika. Silnik pracuje niezależnie. Paliwo potrzebne do zasilania agregata jest pobierane ze zbiornika paliwa. Agregat zasysa powietrze. Powietrze ma do spełnienia nie lada wyzwanie. Uczestniczy w reakcji spalania. W następnej kolejności uruchamia się obieg płynu chłodniczego silnika samochodu. Rozgrzany płyn chłodniczy obdarowuje nas – pasażerów upragnionym ciepłem. Jak działa płyn w wewnątrz? Płyn krąży pomiędzy agregatem, silnikiem oraz wymiennikiem ciepła. W jaki sposób ciepło przedostaje się do kabiny pasażerskiej? Tutaj swoje zadanie spełnia układ wentylacji. Już nawet w dwadzieścia minut wnętrze samochodu staje się ciepłe. Ogrzewanie postojowe nagrzewa jednostkę napędową. Wpływa to na zużycie i coraz to mniejsze zapotrzebowanie paliwa i emisję zanieczyszczeń i szkodliwych substancji. Zdaniem ekspertów – zimny silnik pobiera dużo więcej paliwa i tym samym emituje więcej spalin. Za co jeszcze pokochaliśmy ogrzewanie postojowe? Zimą, dzięki niemu nie ma potrzeby monotonnego skrobania szyb. Zaoszczędzamy czas i nie marzniemy czekając na pozytywne rezultaty. Rozruch samochodu również nie jest problematyczny. W letnie i upalne dni wystarczy włączyć system na około piętnaście minut i poczekać na przyjemne schłodzenie kabiny pasażerskiej,

Ile kosztuje ogrzewanie webasto seat?

Zestaw i montaż kosztują mniej więcej pięć tysięcy złotych.