Leasing

Zakup auta

Myśląc o kupnie auta, bywa, że choć marzymy o nowym, decydujemy się na używane. I nie wynika to przecież z tego, że ktoś tak woli, tylko z myślenia „mnie nie stać”.

Auto dla każdego z autoryzowanego salonu seata

A to są stare utarte wzorce, które są powielane, przekazywane z pokolenia na pokolenie, bez sprawdzania innych możliwości. A przecież istnieje coś takiego jak leasing. Warto rozeznać się w ofercie, którą przygotował autoryzowany salon seat.

Czym jest leasing wie autoryzowany dealer aut

Leasing przede wszystkim sposób na nabycie nowego auta, bez konieczności płacenia całości kwoty przy zakupie. Kierowca od razu po tym jak autoryzowany dealer seat podpisze z nim umowę leasingową, może korzystać z auta i jeździć nim do woli, jednak nie staje się on jego własnością, przez cały okres umowy pojazd pozostaje własnością leasingodawcy. Dopiero po skończonej umowie, leasingobiorca może wykupić auto na własność, w cenie znacznie korzystniejszej niż rynkowa. Warto wiedzieć, że istnieją dwa rodzaje leasingu: operacyjny i finansowy. W leasingu operacyjnym podatek VAT nalicza się stopniowo, z uwzględnieniem każdej raty, natomiast w przypadku leasingu finansowego trzeba zapłacić cały podatek od razu.

Autoryzowany salon

Po ciekawą ofertę leasingową warto zajrzeć do autoryzowanego salonu. Tam można się przekonać, że istnieje coś takiego jak leasing Moc Niskich Rat. W tym leasingu można płacić nawet o 50 % mniej niż w klasycznym leasingu. Jest to możliwe dlatego, że w tej opcji kredytowania nie spłaca się wartości samochodu, tylko utratę wartości podczas jego finansowania. Procedura nie jest skomplikowana: wystarczy podpisać umowę na trzy lub cztery lata oraz wpłacić opłatę wstępną, od której wysokości zależy wysokość rat podczas trwania umowy. Im wyższa opłata wstępna, tym niższe raty. Autoryzowany dealer pilnuje wszelkich formalności oraz sprawuje pieczę na autem podczas trwania umowy, a po jej zakończeniu seata można zwrócić i kupić od razu nowego, lub wykupić w bardzo korzystnej cenie tego, na który braliśmy leasing. Zarówno pierwsza, jak i druga opcja jest brana pod uwagę.