Wodospad Szklarki i wodospad Kamieńczyka, czyli cuda natury w Karkonoszach. Zanim pojedziemy tam samochodem odwiedźmy autoryzowany serwis SEAT

Góry

Niezwykłe widoki, zamki, fantastyczne drogi, skalne tunele czy góry – to jednak nie wszystko. Karkonosze oferują bowiem coś jeszcze więcej jak np. urokliwe wodospady.

Miłośnicy przyrody mogą zobaczyć wodospad Szklarki i wodospad Kamieńczyka. Bez problemu dojedziemy też tam samochodem. Przed podróżą warto jednak odwiedzić też autoryzowany serwis SEAT.

Najpierw wizyta w autoryzowanym serwisie SEAT a potem zachwyt nad wodospadami

Wodospad Szklarki i Wodospad Kamieńczyka to dwa najbardziej znane wodospady w Karkonoszach. Ten drugi jest zresztą największym wodospadem w tym paśmie górskim. Wodospad Kamieńczyka to trzy kaskady o łącznej wysokości 27 metrów. Można go podziwiać zarówno z góry, jak i z dołu. Z kolei wodospad Szklarki to kaskada potoku Szklarka o wysokości nieco ponad 13 metrów. Co ciekawe, z powstaniem Kaskady wiąże się legenda o Karkonoszu oraz córce szklarza – Szklarce – od której pochodzi nazwa wodospadu i potoku.

Samochodem w Karkonosze i pod wodospady. Wcześniej sprawdźmy jednak auto w autoryzowanym serwisie SEAT

Chociaż dojazd autem bezpośrednio pod oba wodospady jest niemożliwy, nie oznacza to, że nie warto korzystać z samochodu. Zanim jednak wybierzemy się w podróż autem, odwiedźmy autoryzowany serwis SEAT i zadbajmy o to, żeby nasz pojazd był odpowiednio przygotowany do drogi. W przypadku wodospadu Szklarki parking znajduje się zaledwie 15 minut spacerem od samego wodospadu. Dłuższy spacer czeka nas do wodospadu Kamieńczyka. W tym przypadku najlepiej dojechać do Szklarskiej Poręby i stamtąd w ciągu dwóch godzin dojdziemy do wodospadu.

Autoryzowany serwis SEAT zadba o nasz samochód

Niezależnie od tego czy wybieramy się w daleką trasę, czy nie, warto pamiętać, że autoryzowany serwis SEAT zapewni nam zawsze najwyższą jakość obsługi i odpowiednie przygotowanie samochodu zarówno do jazdy po mieście, jak i na dłuższą trasę.