Zaparowana szyba

SUV a samochód terenowy – poznaj różnice

Seat

Na pierwszy rzut oka SUV-y i samochody terenowe wyglądają podobnie. Jednak pokaźne gabaryty nie wystarczają, aby zaklasyfikować te samochody do jednej grupy. Czym różnią się cieszące się ogromną popularnością SUV-y od klasycznych terenówek? Jakie rozwiązania w tym segmencie proponuje jeden z czołowych gigantów rynku motoryzacyjnego – SEAT? Sprawdź!

SUV – rodzinny samochód do zadań specjalnych

Nie daj się zwieźć powierzchownym cechom SUV-ów – wbrew pozorom ich właściwości znacznie różnią się od funkcjonalności samochodów terenowych. Przestronne, bogato wyposażone pojazdy z podwyższonym prześwitem i napędem na cztery kola osadzone są na samonośnym nadwoziu (czyli ich strukturę nośną stanowi dach oraz podłoga). Tego typu konstrukcja jest lekka, zapewnia dużą przestrzeń dla kierowcy i pasażerów. W przypadku samochodów terenowych główną częścią konstrukcyjną są mocne, ciężkie i niezwykle odporne ramy stalowe. Tego typu pojazdy wyposażone są w reduktor terenowy i mają pełną blokadę międzyosiową, których pozbawione są SUV-y. Co ważne, SUV-ami nie wolno jeździć po wodzie głębszej niż do momentu prześwitu samochodu oraz po skałach, które mogłyby go uszkodzić.

SUV-y określane są mianem pojazdu uterenowionego. Są praktycznymi, mocnymi autami, które doskonale sprawdzają się na długich trasach. Ich przestronne wnętrza i wysokie zawieszenie zapewniają komfort, doskonałą widoczność i bezpieczeństwo. Wśród modeli cieszących się dużą popularnością wśród fanów motoryzacji wymienić możemy dwa modele – SEAT Arona oraz SEAT Ateca.

Nowy SEAT Ateca – elegancja, dynamika, styl

Nowy SEAT ATECA zachwyci każdego miłośnika wysokiej klasy samochodów. Dopracowany pod kątem estetycznym wóz robi piorunujące wrażenie. W parze z doskonałym designem idzie funkcjonalność i wygoda użytkowania. Technologia Full Link, skrzynia DSG, system rozpoznawania zmęczenia to tylko niewielka część udogodnień, które czekają na kierowców. 

Nowy SEAT Arona dla kierowców spragnionych doznań

Marzysz o przestronnym wozie, który doskonale sprawdzi się zarówno w mieście, jak i na wiejskich bezdrożach? Nikt nie będzie dla Ciebie lepszym kompanem niż nowy SEAT Arona. Wysokiej klasy samochód możesz skonfigurować dokładnie tak, aby jak najlepiej spełniał Twoje potrzeby.