Sokolica odwiedzana za pomocą seat leon

Atrakcje

Seat leon umożliwia dostanie się do Sokolicy. Czym wyróżnia się to miejsce? Czy rzeczywiście warto jest się tam udać?

Seat leon to doskonała szansa na sprawdzoną podróż

Znajduje się w odpowiednich Pieninach, w jednym z zakrętów Dunajca. Jest częścią Pienińskiego Pasa Skalnego, który wyznacza granicę między Karpatami Zewnętrznymi i Karpatami Wewnętrznymi. Jego północno-zachodnie stoki, porośnięte gęstym lasem bukowym i jodłowym, schodzą do przełęczy Sosnowskiej (650 m n.p.m.), a południowo-wschodniej do przełęczy Przechodki Wielkie. Warto tam dojechać takim samochodem, jak seat leon.

Urocza Sokolica

Sokolica znajduje się na terenie Pienińskiego Parku Narodowego. Wyjazd na szczyt najlepiej rozpocząć w Krościenku. Podążając zielonym szlakiem dojdziemy do szczytu za około dwie godziny (koniec to już niebieski szlak). Aby nie wrócić tą samą drogą, możemy zejść niebieskim szlakiem przez Czertezik, Czereż i Ociemny Wierch, a następnie zielonym szlakiem z powrotem do Krościenka. Szlaki są dobrze oznakowane, ale przed wyjazdem należy kupić mapę turystyczną z zaznaczonymi trasami, a czasem jechać. Dla bardziej wytrwałych jest jeszcze jeden, dłuższy wariant wycieczki, wszystko, co musimy zrobić, to wracać niebieskim szlakiem, nie zastanawiając się nigdy nad zielenią. Nowy seat leon umożliwi nam odwiedzenie tego właśnie miejsca.

Pasma górskie w Polsce, a Sokolica

Wskazówką jest, że nie wszyscy wiedzą, że szczyty zwane Sokolicą istnieją również w innych pasmach górskich w Polsce. Oczywiście Pieniny Sokolica są najbardziej znane. Szczyt o tej samej nazwie jest najniższym ze szczytów masywu Babiej Góry, Beskidu Żywieckiego i wzgórza położonego w Parku Krajobrazowym Gór Sowich. Oba te szczyty są wyższe niż bardziej znany imiennik znajdujący się w Pieninach.

Seat leon to postawienie przede wszystkim na komfort w każdej podróży. Każda wycieczka, nie tylko do sokolicy będzie odbywała się w bardzo dużej wygodzie.