Seat Ateca, a Zakręt Śmierci godny odwiedzenia!

Atrakcje

Seat ateca zabierze nas w wyprawę z licznymi wrażeniami. Mowa oczywiście o Zakręcie Śmierci. Pozostaje zadać pytanie czym wyróżnia się to miejsce.

Seat ateca to szansa na rewelacyjną podróż!

Malowniczy i niegdyś bardzo niebezpieczny zakręt między Szklarską Porębą a Świeradowem Zdrój kusi turystów. Widok Death Bend z lotu ptaka robi wrażenie! Jednak oprócz prawie 180-stopniowego łuku znajdującego się na wysokości 775 metrów nad poziomem morza, miejsce to oferuje piękną panoramę Karkonoszy i Kotliny Jeleniogórskiej i warto tu przyjechać. Chociaż sama kolej nie jest w Karkonoszach, ale w Górach Izerskich. Bez wątpienia w odwiedzeniu tego miejsca pomoże nam seat ateca.

Piękne widoki podczas podróży

Death Bend został zbudowany w ramach Sudeten Road, aby służyć podziwianiu pięknych widoków i łączyć najpiękniejsze miejsca warte zobaczenia w Sudetach. Zgodnie z planami droga miała prowadzić całą drogę z Żytawy do czeskiej Opawy, ale ukończono tylko dwa odcinki. Nowy seat ateca to szansa na zobaczenia tego miejsca na własne oczy.

Jednak nieoficjalnie mówi się, że jest to naprawdę sposób o taktycznym i wojskowym znaczeniu. W kamiennej skarpie znajduje się miejsce na materiały wybuchowe, które miały wysadzić drogę na wypadek wojny i marszu obcych wojsk. Przerwa w tej sekcji znacznie opóźniłaby atak. Tak się jednak nie stało, pomimo faktu, że wielu żołnierzy radzieckich zginęło na przełomie, ale to nie dzięki bombom kolej nadal działa. Możesz jednak zejść pod drogę i zobaczyć kopalnie w ścianie zbudowanej na potrzeby budowy drogi. W to miejsce seat ateca umożliwi bezproblemową podróż.

Pamiętajmy, że…

Kilka lat temu pomysł polegał na zbudowaniu objazdu śmierci i ten odcinek powinien zostać przekształcony w deptak dla pieszych. Niestety się nie udało, a szkoda, bo w sezonie natężenie ruchu na tym odcinku jest bardzo duże, co dodatkowo zwiększa niebezpieczeństwo tego odcinka. Turyści utrudniają jazdę po tej kluczowej trasie, a samochody utrudniają podziwianie widoków.