Seat

Smart Auto

Poradniki Seat

Wielu z czytających te słowa właścicieli SEATów, z pewnością odczuwa nostalgię za dawno minionymi czasami. Lubimy tęsknić za młodością, za szalonymi latami 90tymi, oglądamy stare filmy i patrzymy na Stany w czasach prohibicji, czy Londyn widziany oczami Artura Conan Doyle’a.

Ronimy łzę lub dwie, a później chodząc ulicami, nieco zbyt długo gapimy się w niebo. Mamy poczucie, że żyjemy w przeszłości, tak bardzo bojąc się żyć tu i teraz. Być może lekarstwem na to jest lepsze zrozumienie świata, w którym żyjemy, a przede wszystkim piękna technologii będących dziełem człowieka.

Android Auto i Apple Car dla marki SEAT

Nie da się rozmawiać o technologii, nie poruszając tematu android auto i apple car. W czasach, w których żyjemy na wyciągnięcie ręki mamy software, o jakich nie śniło się naszym dziadkom i ojcom. Aplikacje optymalizują koszty, zużycie poszczególnych elementów, oraz przebieg koniecznej do pokonania trasy. Dają nam spokój i czas, by cieszyć się podróżą.

Android Auto i AppleCar to software umożliwiający bezpieczne korzystanie z aplikacji w trakcie jazdy. Do korzystania z tego pierwszego możemy użyć samochodu wyposażonego w odpowiednią technologię, ale też smartfona z Androidem w wersji co najmniej 5.0 lub dowolnego innego odbiornika współpracującego z systemem Android. Aplikacja posiada przyjazny, zapewniający wygodę interfejs i umożliwia szybki dostęp do funkcji przydatnych w czasie jazdy. Android Auto wspiera między innymi aplikacje: Google Maps, Google Play i Google Search, a jedną z najbardziej przydatnych funkcjonalności jest możliwość sterowania aplikacjami za pośrednictwem głosu, tak by nie było konieczne odrywanie rąk od kierownicy.

Apple i aplikacje samochodowe dla SEATów

Pierwsze podejście Apple do aplikacji samochodowych miało miejsce w 2013r, pod nazwą iOS in the car. Minęło 6 lat, zmieniła się nazwa i interfejs, a Apple Car wydaje się dziś być koniecznością dla jeżdżących SEATami właścicieli iPhone’ów.

Apple Car nie kontroluje żadnych elementów samochodu, ale umożliwia korzystanie z aplikacji, w tym m.in. z SIRI.