SEAT Leon – auto, które chroni także pieszego

Wyposażenie aut

Koncerny samochodowe coraz częściej dbają nie tylko o bezpieczeństwo kierowców i pasażerów produkowanych przez siebie pojazdów, ale również i o dobro pieszych, którzy mogliby stać się ofiarami zdarzeń drogowych.

Jednym z samochodów, który technologię ochrony pieszych ma w wyposażeniu jest SEAT Leon. System ochrony pieszego – jak to działa? Wyjaśnimy to na przykładzie SEAT Leon, jednego z aut, które gwarantuje bezpieczeństwo nie tylko kierowcy i pasażerom, ale również i pieszym.

Spokój ducha w standardzie

SEAT Leon to samochód bardzo przyjazny przechodniom! Zaawansowane systemy bezpieczeństwa zainstalowane w SEAT Leon działają aktywnie i pasywnie, zawsze chroniąc nie tylko kierowcę i pasażerów, ale także i pieszych, którzy przechodzą właśnie obok naszego wozu. Prawdziwy spokój ducha to rzecz bezcenna.

Funkcja ochrony pieszych w SEAT Leon – jak to działa?

Funkcja ochrony pieszych to jedno z rozwiązań, które w standardzie montowane jest w samochodach SEAT Leon. Technologia wykrywa obiekty poruszające się na drodze. A jeśli to konieczne – uruchamia automatyczne hamowanie. Pieszy, który niespodziewanie znajdzie się przed maską naszego samochodu może liczyć na pełną ochronę. System urządzeń zamontowanych jest w stanie zareagować szybciej i skuteczniej niż kierowca, nie tylko w chwili jego nieuwagi ale również i wtedy, gdy jest on w pełni skupiony na jeździe.

SEAN Leon – gwarancja bezpieczeństwa dla wszystkich

SEAT Leon chroni przed niebezpieczeństwem nie tylko pieszych, ale również i użytkowników pojazdu. SEAT Leon 5D wyposażony jest w asystenta pasa ruchu, który sprowadza samochód na właściwą drogę, gdy auto zbacza z właściwego pasa. Hatchback SEAT Leon 5D ma asystenta świateł drogowych automatycznie przełączającego światła z długich na mijania w momencie wykrycia nadjeżdżającego z naprzeciwka pojazdu bądź wjechaniu w teren zabudowany. SEAT Leon 5Da ma na wyposażeniu inteligentnego asystenta bezpieczeństwa, który wspomaga kierowcę, gdy chce się on szybko zatrzymać. Z kolei 5-drzwiowy SEAT Leon 5D jest wyposażony w system rozpoznawania zmęczenia kierowcy.