seat ateca

Przygotuj nowy Seat Alhambra do podróży zimą, aby ustrzec się mandatów!

Bezpieczeństwo

Pośpiech, a może zwyczajne lenistwo w zimowy poranek może przyczynić się do otrzymania wysokich kar. Za pozostawienie śniegu na dachu auta można otrzymać mandat. Za co jeszcze można zostać ukaranym zimą? Za pozornie błahe przewinienia można sporo zapłacić. Kierowcy posiadający Seat Alhambra na szczęście zostali na to wyczuleni z racji gabarytów posiadanego modelu hiszpańskiego producenta.

Zasypany śniegiem Seat Alhambra to pewny mandat

Zabrudzona szyba przednia, zachlapana błotem tablica rejestracyjna czy zgromadzone na dachu pokłady śniegu, za każdą z tych rzeczy funkcjonariusz policji może ukarać kierowcę mandatem. Za zimowe niechlujstwo można zapłacić nawet do 500 złotych! Seat Alhambra zimą należy przed wyruszeniem z miejsca postojowego odpowiednio oczyścić. W tym trudnym okresie można spodziewać się wzmożonych kontroli policyjnych, które mają za zadanie wyłapywać niedbałych kierowców.

Nowy Seat Alhambra zimą, o czym należy pamiętać?

Nie każdy na polskich drogach porusza się pojazdem na błysk. Niektórzy uważają mycie auta za syzyfową pracę, a zwłaszcza zimą warunki nie są sprzyjające, aby zmienić te złe nawyki. Istotne jest, aby Seat Alhambra miał przetarte szyby oraz tablice. Policjant z drogówki może nakazać podczas kontroli umyć te części pojazdu. Kontroli podlegać może stan wycieraczek oraz poziom płynu w spryskiwaczach. W przypadku wykrycia nieprawidłowości można spodziewać się mandatu nawet do 500 złotych. Jeśli jej nie przyjmiemy, to wizyta w sądzie może być jeszcze bardziej kosztowna.

 

Włączony silnik Seat Alhambra na postoju jest wykroczeniem

Pozostawienie włączonego silnika podczas postoju powyżej minuty w obszarze zabudowanym grozi karą w wysokości 100 złotych. Nowy Seat Alhambra choć posiada specjalne mechanizmy zmniejszające emisje spalin i hałasu, to w świetle przepisów i złego stanu naszego powietrza nie unikniemy mandatu. Ponadto nagromadzony śnieg na dachu należy usunąć, tak aby nie spadł i nie utrudnił jazdy pozostałym kierowcom.