Crush testy samochodów Seat

Bezpieczeństwo Samochody

Hiszpańska marka samochodów Seat wprowadza coraz więcej nowych systemów, dzięki którym zarówno pasażerowie, jak i uczestnicy drogi, powinni czuć się bardziej bezpieczni. Dowodem na to są liczne crush testy tych autów, w których wspaniale wypada Seat Tarraco.

Ochrona dorosłego w samochodach Seat

Podczas zderzenia czołowego, przedział pasażerski samochodu Seat Tarraco pozostaje stabilny. Dane z manekinów, o różnych posturach i siedzących w odmiennych pozycjach, wykazały skuteczną ochronę kolan i ud. W zderzeniu ze sztywną barierą na całej szerokości, wszystkie krytyczne obszary ciała kierowcy były chronione. Ochrona ciała tylnego manekina była dobra lub wystarczająco dobra w krytycznych miejscach. Przeprowadzone próby na przednich siedzeniach i zagłówkach wykazały, że Seat Tarraco gwarantuje dobrą ochronę kręgosłupa szyjnego, podczas uderzenia w tył pojazdu. Autonomiczny system hamowania awaryjnego wykazał dobrą skuteczność przy prędkościach typowych dla ruchu miejskiego.

Ochrona dziecka w samochodach Seat

Podczas zderzenia czołowego, wszystkie krytyczne obszary ciała dziecka (zarówno 6-cio i 10-cio letniego) były dobrze chronione. Seat Tarraco podczas bocznego zderzenia z barierą, gwarantuje taką samą, maksymalną ochronę. Poduszka powietrzna przedniego pasażera może być bez problemu dezaktywowana, dzięki czemu umożliwia zamontowanie na tym siedzeniu fotelika w pozycji przeciwnej do kierunku jazdy auta.

Niechronieni użytkownicy drogi

System AEB samochodów Seat Tarraco wykrywa pieszych, rowerzystów, jak i inne pojazdy na drodze. Wykazuje dobrą skuteczność działania w testach reakcji na znajdujących się na jezdni nieuchronionych użytkowników drogi.

Seat Tarraco wypada wyśmienicie w crush testach, tak jak inne samochody tej hiszpańskiej marki. Stawiając na pojazdy marki Seat, wybieracie nie tylko bezpieczeństwo swoje i swoich pasażerów, ale także innych uczestników ruchów, którzy są chronieni między innymi działającymi w samochodach tej marki systemami.