Olej jest ważny

Serwis

Każdy użytkownik samochodu zdaje sobie sprawę z tego, jak ważny jest olej i dlaczego tak istotna jest jego regularna wymiana. Istnieją natomiast różne zdania na temat, jak często olej powinien być wymieniany. Z pewnością należy być szczególnie czujnym i ostrożnym, jeśli chodzi o reklamy i hasła, które mają za zadanie zachęcić właściciela pojazdu do kupienia jego produktu.

Autoryzowany serwis seat

Według niektórych olej można zmieniać dwa razy rzadziej niż zalecają to producenci samochodów. Najlepiej tę decyzję zostawić fachowcom, czyli w tym przypadku to będzie autoryzowany serwis seat. Kto powinien dokonywać wymiany oleju, to jest oczywiste, ale warto zmierzyć się z mitami, które narosły wokół tego tematu.

W ASO Seat to regularna usługa

Na rynku są dostępne oleje „long life”, które według ich producentów można zmieniać nawet co trzydzieści tysięcy przejechanych kilometrów. Ten czas wydaje się zdecydowanie za długi i dla bezpieczeństwa własnego i trwałości silnika, warto go skrócić o połowę. Są tacy użytkownicy, którzy uważają, że oleju nie trzeba wymieniać wcale, co oczywiście jest bardzo niebezpieczne. Olej z czasem traci swoje właściwości, stąd konieczność wymiany. W ASO Seat to regularna i standardowa usługa. Kolejnym mitem jest opinia, że olej należy zmieniać z starych samochodach, a w nowych już niekoniecznie. Otóż prawdą jest, że olej należy zmieniać w każdym samochodzie, regularnie, co piętnaście – dwadzieścia tysięcy kilometrów, lub co rok. Takie działanie gwarantuje długowieczność silnika.

Autoryzowany serwis seat kontra „pan Kaziu”

Z czego w ogóle biorą się takie mity? Oczywiście z chęci zaoszczędzenia pieniędzy. Trzeba sobie jednak zdawać sprawę z tego, że takie myślenie to pułapka. Kombinowanie z niewymienianiem oleju, bądź zlecenie tego w warsztacie u przysłowiowego „pana Kazia” zamiast zdać się na autoryzowany serwis seat, może skutkować poważną awarią, której koszty będą dużo większe, niż postępowanie zgodne z sugestią producenta samochodu. Trzeba uważać na taką pozorną oszczędność, która daje satysfakcję tylko na krótką chwilę, a w dłuższym okresie czasu grozi rozczarowaniem.