Napęd na cztery koła – przydatny nie tylko na bezdrożach

Seat

Jeszcze do niedawna napęd na cztery koła zarezerwowany był dla mocnych samochodów terenowych. Jednak dzisiaj po miejskich drogach porusza się coraz więcej luksusowych, imponujących SUV-ów napędzanych w ten sam sposób. Jakie walory niesie ze sobą przesiadka do przestronnego, dużego SUV-a z napędem 4×4? Jak na tle ekskluzywnych „samochodów uterenowionych” wypada jeden z najciekawszych modeli dostępnych na rynku, czyli SEAT Tarraco? Sprawdź!

Komfort w trudnych warunkach

Wydaje Ci się, że napęd na cztery koła sprawdza się jedynie na trudnym, nieutwardzonym podłożu? Niekoniecznie! Kierowcy nowoczesnych SUV-ów codziennie przekonują się, że napęd 4×4 celująco zdaje egzamin również w mieście. Jego walory szczególnie docenimy zimą, kiedy oblodzenie, zwłaszcza na pochyłej drodze, uniemożliwia nam wystartowanie z miejsca. Rozdzielenie momentu obrotowego na przednie i tylne koła znacząco ułatwia ruszanie z miejsca i pozytywnie wpływa na stabilność pojazdu na nawierzchni o obniżonej przyczepności. Ponadto, specyficzne elementy układu, między innymi półosie zlokalizowane z tyłu pojazdu i mechanizm różnicowy poprawiają wyważenie auta, co okazuje się niezwykle cenne na krętych drogach. Prowadzenie takiego samochodu jest znacznie bezpieczniejsze, kierowca może czuć się pewniej, nie musi nieustannie hamować i dodawać gazu.

Nierówności na drodze, żwirowa nawierzchnia, mocne zabłocenie już nigdy nie będą zaburzać trakcji i wpływać na stabilność pojazdu. Napęd na cztery koła zapewni wygodę i bezpieczeństwo w każdych warunkach.  

Nowy SEAT Tarraco – nieograniczone możliwości w terenie i mieście

Szukasz niezawodnego, eleganckiego i bogato wyposażonego SUV-a z napędem na cztery koła? Nie mamy wątpliwości, że żaden model nie zachwyci Cię bardziej niż nowy SEAT Tarraco. Siedmioosobowy SUV łączy w sobie wszystko, czego może oczekiwać najbardziej wymagający kierowca – dynamiczny design, łatwość prowadzenia, wysoką moc. Bogate wyposażenie (SEAT Tarraco zawiera między innymi Media System Plus z 8-calowym, kolorowym ekranem dotykowym, Navi System, asystenta parkowania z kamerą cofania, asystenta pasa ruchu czy Front Assist z funkcją awaryjnego hamowania i funkcją ochrony pieszych i rowerzystów) sprawia, że jazda samochodem staje się ekscytującą podróżą i odprężającym doznaniem.