Najpopularniejsze kolory aut seat

Kupno auta

Zdaniem ekspertów kolor biały i czarny nieustannie od lat są na topie. Około 40% posiadaczy samochodów wybiera kolor biały. Az siedem razy z rzędu biel wygrywa z innymi kolorami w krajowych rankingach. Kolor biały nie wszędzie jest tak popularny.

Jakie kolory aut najczęściej przyciągają naszą uwagę?

Kraje azjatyckie uwielbiają biel, a w Europie i Stanach Zjednoczonych białych samochodów jest o wiele mniej. Kolor czarny i szary plasuje się na drugim miejscu. Kolor szary podobno jest wybierany przez około 10% klientów na całym świecie. Kolor srebrny jest bardzo lubiany w Indiach. Seat przygotowuje samochody w różnych kolorach, tak aby sprostać oczekiwaniom klientów na całym świecie. Różnorodność gustów na całym świecie jest bardzo widoczna. Stanowi duże wyzwanie dla producentów samochodów seat. Stany Zjednoczone i Europa umiłowały samochody w odcieniach niebieskiego i granatu.

Znaczenie koloru dla danego segmentu

Gama samochodów seat jest bardzo różnorodna. Samochody Cupra najchętniej sprzedają się w kolorze srebrnym. A Ibiza – w czerwonym. Rodzaj kupowanego auta również wpływa na decyzję o kolorze. Miłośnicy sportowych samochodów seat najczęściej wybierają dynamiczne i żywe kolory. Rodzinne SUV-y to odzwierciedlenie ziemistych kolorów ziemi. A pastelowa kolorystyka najbardziej pasuje do kompaktowych samochodów seat.  Ponad 35% SUV-ów w Europie występuje w kolorze czarnym. Podsumowując – kolor czarny dedykowany jest SUV- om, a czerwony i odcienie pasteli – samochodom kompaktowym.

Wybór koloru a miejsce zamieszkania

Jasne kolory aut są częściej wybierane przez mieszkańców ciepłych i gorących rejonów świata. W krajach śródziemnomorskich bile i beż odbijają promienie słońca. Z kolei samochody czarne i szare rzadko są widziane na ulicach Indii czy Japonii. Dlatego, że kolor ciemny szybciej i łatwiej przyjmuje promienie słoneczne. Tym samym samochód nagrzewa się jeszcze mocniej. Wybór samochodu zależy od wielu czynników geograficznych. Klimat, promieniowanie słoneczne, a nawet przesądy warunkują kupno samochodu seat w danym kolorze.