Samochód elektryczny

Zakup auta

Samochód elektryczny to przeszłość Tak, tak, to nie literówka. Być może wielu z was to zaskoczy, ale samochody elektryczne istniały już sto lat temu. Jednak na początku XX w branży motoryzacyjnej zaczęto stosować silniki spalinowe, które były tańsze od elektrycznych, przez co je skutecznie na długie lata wyparły.

Jednak aktualnie, ze względu na dbałość o środowisko i poszukiwania rozwiązań, które skutecznie zmniejszyłyby ilość emitowanego do atmosfery CO2, samochody elektryczne uważa się za przyszłościowe.

Seat

Napęd elektryczny zapewnia większą oszczędność i brak zanieczyszczeń. Seat również posiada w swojej ofercie samochód z takim napędem. To Seat Mii UV, który zadebiutował w pierwszej połowie 2019 r.

Jego niewątpliwym atutem jest wielkość – to niewielkie auto, dzięki czemu ładuje się krócej niż większe marki o napędzie elektrycznym, a do tego zużywa stosunkowo niewiele prądu. Mii UV jest samochodem całkiem przestronnym i wygodnym. To typowe miejskie auto, zwrotne i dobrze się nim parkuje.

Mii w Polsce

Jeszcze do niedawna malkontenci mieli powód do narzekania, ponieważ ten świetny samochód nie był dostępny w naszym kraju. Jednak salony Seata będą miały go w ofercie w 2020 r i to jest doskonała wiadomość. Pomijając już oczywiste walory samochodu, czyli oszczędność, mniejsze zużycie spalin oraz wygoda użytkowania, Mii zachęca potencjalnych klientów swoim wyposażeniem: nastrojowe oświetlenie, skórzana kierownica i podgrzewane fotele to kolejny plus. Auto posiada również nowy zestaw zegarów, w którym na miejscu obrotomierza znalazł się wskaźnik wykorzystania mocy silnika.

Salon Seata

To miejsce, w którym już w przyszłym roku będzie można zaopatrzyć się w ten nowoczesny samochód. Biorąc pod uwagę nowatorskie rozwiązania, śmiało można pojazd uznać za zwiastuna nowych czasów. Został wyposażony w system Lane Assist, który jest w stanie przez pewien czas korygować tor jazdy oraz ostrzega przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu. Do tego posiada system Seat Connect, który za pomocą specjalnej aplikacji umożliwia kontrolę pojazdu – zamknięcie drzwi, stan, miejsce zaparkowania.