Kto lepiej jeździ – kobiety czy mężczyźni?

Motoryzacja

Czy lepiej jeżdżą Panie czy Panowie – czytajcie dalej, by dowiedzieć się, czy istnieje odpowiedź na to odwieczne pytanie! 

Statystyki i badania

Badania TNS Pentor oraz statystki Komendy Głównej Policji wskazują, że mężczyźni są dużo szybszymi i agresywniejszymi kierowcami, niż kobiety. Panie, chociaż prowadzą zachowawczo, mają z kolei problem z parkowaniem i wymuszaniem pierwszeństwa. Wypadki, które powodują Panowie, najczęściej wynikają z przekraczania prędko – ¾ ofiar śmiertelnych w Unii Europejskiej to mężczyźni. Trudno zatem powiedzieć, która z tych grup prowadzi lepiej czy gorzej. Czy da się jednak coś zrobić, żeby zwiększyć bezpieczeństwo na drodze zarówno kobiet, jak i mężczyzn?

Nowe technologie w samochodach Seat Leon i Seat Ibiza 

Hiszpańska marka Seat wie, że nowe technologie nie tylko zwiększają komfort kierowców, ale także ich bezpieczeństwo na drodze. Dzięki temu, ich auta są doskonale wyposażone. Seat Leon i Seat Ibiza to najpopularniejsze, miejskie modele, w których odnajdziecie technologie, które ułatwią życie zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Aktywny tempomat to zdecydowanie rozwiązanie dedykowane dla Panów, którzy czasami mają zbyt ciężką nogę na gazie. Dzięki aktywnemu tempomatowi, możecie ustalić stałą prędkość, z jaką Wasz samochód będzie się poruszał. Ponadto, ta technologia kontroluje również odległość pomiędzy samochodami, jednocześnie zwalniając i przyspieszając razem z nimi. Panie powinny z kolei docenić asystenta parkowania i kamery, dzięki którym widzą wszystko wokół samochodu i są ostrzeżone sygnałem o zbliżającej się przeszkodzie. Dzięki tym technologiom, parkowanie nawet w najwęższych miejscach przestanie być aż tak kłopotliwe. 

Nowy Seat Leon i Nowy Seat Ibiza dla tych, co szukają bezpieczeństwa

Nowy Seat Leon i Nowy Seat Ibiza to samochody doskonale wyposażone w nowe technologie, które zwiększą bezpieczeństwo zarówno Pań, jak i Panów za kierownicą. To wspaniałe samochody miejskie, nadające się również na dalsze podróże.