Seat

Jazda ze stałą prędkością – Twój portfel Ci podziękuje!

Ekonomiczna jazda

Czy warto zainwestować w urządzenia pomagające utrzymywać stałą prędkość i czy rzeczywiście możemy liczyć na spore oszczędności?

Tempomat – utrzymuj stałą prędkość

Tempomaty są doceniane przede wszystkim przez kierowców wybierających się w dłuższe trasy: podczas jazdy po mieści trudno byłoby nam poruszać się ze stałą prędkością z powodu skrzyżowań, dużego natężenia ruchu i innych uczestników na drodze. Choć sam tempomat znany był już w latach 30. XX wieku, to nie wszystkie modele samochodów są w niego wyposażone obligatoryjnie. Jeśli jednak decydujesz się na zakup Seata, nie musisz obawiać się o dodatkowy koszt montażu tempomatu; w przypadku wątpliwości odwiedź salon Seata i zapoznaj się z ofertą oraz wyposażeniem najnowszych modeli. Niezależnie od tego, czy odwiedzisz komis, czy salon, Seat będzie świetnym wyborem, jeśli zależy Ci na ekonomicznej jeździe.

Czy na pewno się przyda?

Przeciwnicy tempomatów zgryźliwie zauważają, że przecież nie posiadamy w Polsce tak rozwiniętej sieci autostrad, by tempomaty znalazły jakiekolwiek zastosowanie. Czy to oznacza jednak, że należy z nich zrezygnować? Niekoniecznie – przede wszystkim dlatego, że samochód to inwestycja na lata. Nawet jeśli sporadycznie jeździsz autostradami, warto posiadać tempomat właśnie na takie okazje. Zagraniczne wyjazdy to kolejny argument za tym, by nie rezygnować z jazdy ze stałą prędkością; tamtejsze sieci autostrad są bardziej rozwinięte, więc jazda z wykorzystaniem tempomatu stała się niemal standardem.

Nie rezygnuj z tempomatu

Nawet jeśli wydaje Ci się, że nie będziesz korzystać z tego rozwiązania zbyt często, przy wyborze samochodu zwróć uwagę na to, czy dany model posiada tempomat. W połączeniu z limiterem może stanowić udogodnienie zwiększające komfort jazdy i obniżające koszty. Seat jest marką stawiającą nie tylko na nowoczesność, ale przede wszystkim bezpieczeństwo oraz obniżenie kosztów codziennego podróżowania – zapoznaj się z pełną ofertą, by wybrać samochód idealnie dopasowany do swoich potrzeb.