Gwałtowność na drodze nie popłaca!

Ekonomiczna jazda

Lubisz szybką i dynamiczną jazdę? Taki styl doskonale sprawdzi się na drogach szybkiego ruchu i wszędzie tam, gdzie duża prędkość nie będzie stwarzała zagrożenia dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Na co dzień warto jednak zdjąć nogę z pedału gazu. Dlaczego w jeździe miejskiej gwałtowność wcale nie popłaca?

Szybka jazda po mieście? Uważaj!

Zbyt duża prędkość podczas jazdy po mieście może skończyć się dla Ciebie nie tylko mandatem. Nawet jeśli wydaje Ci się, że zwracasz uwagę na wszystko, co dzieje się dookoła, nie przewidzisz każdej sytuacji. Wystarczy, że na moment oderwiesz wzrok od drogi i już na pasach pojawia się starsza osoba czy dziecko. W takiej sytuacji nawet sekundy mają duże znaczenie – przy dynamicznej, szybkiej jeździe nie pozostaje Ci za wiele możliwości. Pamiętaj także, że nawet jeśli Ty jeździsz szybko, ale bezpiecznie, nie da się powiedzieć tego samego o wszystkich kierowcach. Zawsze należy brać poprawkę na to, że za kółkiem może siedzieć osoba początkująca, która może mieć problem ze zrozumieniem Twoich intencji na drodze. Nie ryzykuj i szybką jazdę pozostaw raczej na autostrady, jeśli nie chcesz płacić wysokich mandatów czy brać udział w kosztownych kolizjach.

Dynamiczna jazda? Uważaj na spalanie!

Spalanie to indywidualna kwestia każdego samochodu; choć poszczególne modele posiadają swoje parametry, to jednak znaczenie ma także styl prowadzenia samochodu czy umiejętności kierowcy. Jeśli często zdarza Ci się jeździć na najwyższych obrotach, z pewnością zauważasz podwyższone spalania. W ruchu miejskim warto postawić na płynność, bowiem wtedy spalanie utrzyma się na stosunkowo niskim poziomie. Twój portfel z pewnością Ci podziękuje!

Jaki samochód wybrać do jazdy po mieście?

Coraz częściej producenci samochodów wychodzą naprzeciw potrzebom kierowców poruszających się przede wszystkim po mieście. Przykładem może być chociażby nowy Seat Ibiza. To samochód dedykowany osobom zainteresowanym płynną, bezkolizyjną jazdą. Seat Ibiza doskonale sprawdzi się zarówno w ruchu miejskim, jak i w dłuższych trasach.