Jak zapewnić długą żywotność silnikowi w swoim aucie?

Samochody

Silnik to serce pojazdu. Coraz powszechniejsza staje się opinia, że współczesne auta to tak naprawdę drogie jednorazówki, które nie są w stanie przejechać ponad 200.000 kilometrów bez awarii. Dodatkowo winą obarcza się ekologiczne rozwiązania w autach, które wymuszają sztuczne zwiększanie osiągów małych jednostek napędowych. Istnieje jednak kilka rozwiązań, które umożliwiają silnikowi wieloletnią pracę bez narażania na naprawę kosztownych usterek. Jak możemy zwiększyć trwałość silnika? Jak zmniejszyć ryzyko awarii?

 Żywotność silnika na przykładzie SEAT 

Specjaliści ASO Seat na co dzień zderzają się z problemami w działaniu jednostek napędowych. Jednym z kluczowych elementów w pracy silnika jest olej. Należy go regularnie wymieniać i stosować środki rekomendowane przez producenta. Oszczędzanie na oleju może się okazać przykre w skutkach. Z długofalowej perspektywy awarie i wymiana będą znacznie bardziej kosztowne niż drobne środki zaoszczędzone na puszce oleju. Autoryzowany serwis Seat korzysta tylko ze sprawdzonych środków do smarowania, gwarantując jednocześnie przejechanie kolejnych kilometrów bez obawy o zatarcie jednostki napędowej. Ponadto kierowcy powinni zwrócić uwagę na:

  • tankowanie tylko dobrej jakości paliwa,
  • rozgrzanie silnika przed jego intensywnym użytkowaniem,
  • schłodzenie turbiny po długiej trasie,
  • wykorzystywanie optymalnego zakresu obrotów silnika.

Dlaczego warto odwiedzać ASO SEAT?

Specjaliści ASO Seat zwracają uwagę, że tylko dokonywanie wymian i napraw w odpowiednim czasie są w stanie zagwarantować brak poważnych awarii. Autoryzowany serwis Seat realizuje regularne przeglądy oraz dokonuje wymiany części eksploatacyjnych, dzięki którym możesz zwiększyć żywotność silnika. Przede wszystkim nie należy bagatelizować drobnych usterek, które mogą przełożyć się na awarie całego układu. Dlatego tak ważne są wymiany filtrów, płynów czy pasków. Szybkie zmierzenie się z problemem może okazać się  zbawienne dla silnika.

Autoryzowany serwis SEAT to udokumentowana historia napraw

Autoryzowany serwis Seat zapewnia udokumentowany przebieg napraw przeprowadzony w punkcie. Weryfikację w ASO Seat można przeprowadzić poprzez podłączenie do systemu diagnostycznego, sprawdzając w ten sposób rzeczywisty stan techniczny pojazdu. Wykorzystanie odpowiednich narzędzi i oprogramowania, pozwala na dokładniejsze sprawdzenie historii pojazdu. W ten sposób można sprawdzić także starsze modele samochodów, które nie mają aktualnej książki serwisowej. Aby nie narażać się na drobne usterki, warto ocenić stan auta wcześniej dzięki skutecznym rozwiązaniom stosowanym przez specjalistów ASO.