Jak przygotować samochód do dłuższej podróży i co sprawdzić przed trasą?

poradnik

Wybierając się w dłuższą podróż zawsze należy dokładnie się przygotować. Oczywiście, poza spakowaniem walizek i załatwieniem wszystkich formalności bardzo ważne będzie to, aby zadbać o samochód i skontrolować, czy działa jak należy – jeśli w podróż wybieramy się własnym środkiem transportu.

Autoryzowany serwis Seat – warto się upewnić

Jeżeli jest się właścicielem samochodu marki Seat to warto odwiedzić autoryzowany serwis Seat, aby przekonać się, że nasze auto przygotowane jest w długie trasy. Przeprowadzenie rutynowej kontroli może oszczędzić nie tylko stresu, ale też kłopotów w podróży i pieniędzy. Nie mówiąc już o tym, jak jest to istotne ze względów bezpieczeństwa. Dlatego, kiedy przed wyjazdem mamy do zrobienia okresowy przegląd to nie powinniśmy o nim zapominać. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić układ chłodzenia. Stan wszystkich przewodów będzie kluczowy.

ASO Seat – dokładny przegląd auta

W ASO Seat można zrobić dokładny przegląd auta. Po sprawdzeniu układu chłodniczego należy skontrolować paski klinowe, mocowania podłączeń elektrycznych, a także sprawdzić hamulce. W ASO na pewno przy tej okazji zostaną też sprawdzone okładziny cierne, tarcze i bębny. Poza tym, kontroli powinny być poddane koła. Na powierzchni opon nie mogą być widoczne żadne uszkodzenia mechaniczne. Bieżnik powinien być zużyty równomiernie, a jego wysokość powinna wynosić minimum 3 milimetry. Sprawdzone powinno być też działanie kierunkowskazów, świateł STOP, przeciwmgielnych i głównych reflektorów.

Autoryzowany serwis Seat – kontrola bagażnika

Autoryzowany serwis Seat to miejsce, w którym przed podróżą może też odbyć się kontrola bagażnika. Trójkąt ostrzegawczy, gaśnica, apteczka, kamizelka ostrzegawcza, podnośnik i koło zapasowe – tego w bagażniku nie może zabraknąć. A jeśli właściciel pojazdu czegoś nie ma, to bez problemu zakupi to w serwisie. Podróżny zestaw naprawczy powinien też zawierać kilka sztuk różnych bezpieczników i zapasowe żarówki.