Aktualizacja nawigacji – ważna sprawa do załatwienia w ASO Seat

Ciekawostki

Nawigacja GPS staje się coraz częściej wbudowanym atutem przy wyborze samochodów. Chociaż każdy z nas posiada takową w GPSie, to bez dodatkowego wyposażania korzysta się z niej ciężko.

Nawigacja samochodowa jest uruchomiona z poziomu pulpitu dostępnego z przodu, wobec tego sama jazda pojazdem wprawia ją w ruch. Wiele nowych samochodów opuszcza salony z fabryczną nawigacją GPS i są sprawdzane w ASO SEAT w trakcie corocznego przeglądu.

Nawigacje GPS fabryczne – co to jest?

To fabrycznie wbudowana wersja nawigacji (na przykład SEAT Navigatation Systems), która jest często dodatkowo płatna oraz wykorzystywana dożywotnio czy przez jakiś czas. Oprócz tego, GPS samochodowy może być wykorzystywany w postaci niezależnego urządzenia nawigującego lub aplikacji do nawigacji na smartfona. Smartfon czy urządzenie niezależne będziemy wykorzystywać, gdy brakuje nam wbudowanej nawigacji albo zwyczajnie korzystamy na co dzień z telefonu oraz najprostszych aplikacji i nie jest nam potrzebna bardziej zaawansowana nawigacja. Kupno modelu samochodu z wbudowaną nawigacją ułatwi jej naprawy przez autoryzowany serwis SEAT.

 Aktualizacja nawigacji – co chodzi?

Nawigacje GPS są szczególnie przydatne, gdy ich mapy są aktualne i przekazują nam nie tylko informacje o trasie, ale m.in. o korkach w czasie rzeczywistym. Oprogramowanie trzeba od czasu do czasu zaktualizować, a wielu użytkowników ma z tym problem, szczególnie osoby, które nie obcują na co dzień z najnowszymi technologiami, wobec czego można skierować swoje urządzenie na aktualizację przez autoryzowany serwis SEAT. Fabryczne nawigacje GPS najczęściej mają w licencji wpisane darmowe, dożywotnie aktualizacje, niezależne nawigacje – mogą, ale nie muszą być darmowe. Pod tym względem najwygodniejsze oraz najbezpieczniejsze są aplikacje nawigacyjne na urządzenia mobilne, gdyż aktualizują się na bieżąco, gdy tylko będzie dostęp do sieci wi-fi.

Dbaj o aktualizację swojej nawigacji, aby podróżować bezpiecznie i bez niechcianych niespodzianek.