Jak przygotować auto do dalekiej podróży?

porady

Wiele osób stresuje się przed daleką podróżą. Kilka prostych czynności zmniejszy ryzyko awarii samochodu. Dlatego warto odpowiednio przygotować auto, zanim wybierzesz się w długą trasę.

Dwa-cztery tygodnie przed wyjazdem

Zrób wszystkie poważniejsze naprawy. Nie odkładaj wszystkiego na ostatnią chwilę. W ten sposób zaoszczędzisz sporo nerwów. Sprawdź płyn chłodzący w seacie. Upewnij się również, że opony są dobrze napompowane. Niskie ciśnienie może prowadzić do dodatkowego nagrzewania się. W konsekwencji zwiększa się ryzyko wybuchu opon przy dużych prędkościach. Pamiętaj, by sprawdzić też bieżnik opony.
Włóż do bagażnika napompowane koło zapasowe, podnośnik, klucz i inne narzędzia do wymiany opon. Dzięki temu nic Cię nie zaskoczy. Włóż do schowka w seacie instrukcję obsługi, dowód rejestracyjny i potwierdzenie ubezpieczenia.

Tydzień przed wyjazdem

Wykonaj zaplanowane czynności konserwacyjne. Ponownie sprawdź opony. Ciśnienie powinno być mniej więcej takie samo jak podczas ostatniej kontroli. Sprawdź filtr powietrza. Jeśli jest zapchany, wyczyść go lub wymień. Jest niedrogi. Łatwo można go wymienić.

Dzień przed wyjazdem

Umyj i odkurz seata. Na pewno nie chcesz jechać brudnym, zakurzonym samochodem. Sprawdź i w razie potrzeby dopompuj ciśnienie w oponach. Zatankuj auto do pełna. Szerokiej drogi!

Bezpieczna i komfortowa jazda Seatem Ibiza

Seat Ibiza jest przestronny, wygodny i praktyczny. Łączy najnowszą technologię z systemami bezpieczeństwa. Dzięki temu sprawdzi się doskonale w każdych warunkach. Ma wiele przydatnych funkcji. Elegancki, nowy pulpit z konfigurowalnymi kolorami i regulowanym oświetleniem gwarantuje komfortową jazdę.

Nowy Seat Ibiza zapewnia pasażerom dużo miejsca do siedzenia. Dzięki temu mogą się zrelaksować i cieszyć jazdą. Ma dużo schowków. Dlatego spokojnie włożysz wszystkie potrzebne akcesoria. Transport dużego bagażu również stał się łatwiejszy. Ibiza ma bagażnik o pojemności 355 litrów. Co ważne, Seat wyposażony jest w tempomat, asystenta pasa ruchu i 8-calowy szklany wyświetlacz. Oferuje zintegrowany system nawigacji i nowoczesny system informacyjno-rozrywkowy.