Dlaczego warto stosować klimatyzację przez cały rok?

Eksploatacja porady Samochody

Klimatyzacja w samochodzie była kiedyś luksusem. Teraz powoli staje się standardem. Być może myślisz, że wyłączenie klimatyzacji w zimie, może przedłużyć jej żywotność oraz zaoszczędzić koszty i paliwo. Jednak prawda jest zupełnie inna. Warto stosować klimę przez cały rok.

Dlaczego warto używać klimatyzacji przez cały rok?

Włączaj klimatyzację na dziesięć minut przynajmniej raz na kilka tygodni. Uruchomienie prądu przemiennego umożliwia przepływ płynu chłodzącego w systemie. Dzięki temu możesz utrzymać uszczelki i rury w dobrym stanie.

Jeśli nie używasz klimatyzatora przez dłuższy czas, zwiększasz ryzyko gromadzenia się wilgoci w kanałach wentylacyjnych. Ta wilgoć jest główną przyczyną powstawania pleśni i bakterii. Dlatego warto raz na jakiś czas włączać klimatyzację.

Utrzymanie widoczności w zimowej mgle

Klimatyzator może być również użyty do osuszania powietrza w sezonie zimowym. Usuwa wilgoć w powietrzu. W ten sposób możesz się cieszyć czystymi szybami w Seacie. To znacznie ułatwia prowadzenie samochodu.

Nie ma wątpliwości, że włączenie prądu zmiennego w aucie prowadzi do dodatkowego zużycia paliwa. Jednak nieuruchomienie klimatyzacji w okresie zimowym generuje większe koszty w lecie. Koszt konserwacji i naprawy najprawdopodobniej przewyższą wydatki zaoszczędzone dzięki zużyciu mniejszej ilości paliwa.

Seat LEON: wygodny samochód rodzinny

Wyposażony jest w wydajny silnik i nowoczesny system informacyjno-rozrywkowy. Nawet podstawowa wersja obejmuje klimatyzację, 16-calowe felgi aluminiowe, elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka zewnętrzne, elektryczne szyby, tempomat i lakier metaliczny. 5-drzwiowy hatchback Seat LEON jest niezwykle wygodny. Wersja FR wyróżnia się stylowym designem.

Każdy SEAT LEON jest wyposażony w przydatną funkcję automatycznego hamowania awaryjnego, w tym opcję wykrywania pieszych. Wersja Xcellence zawiera takie rozwiązania jak asystent zmiany ruchu, rozpoznawanie znaków drogowych, system monitorowanie zmęczenia kierowcy oraz przypomnienia dotyczące pasów bezpieczeństwa dla tylnych siedzeń. Każdy SEAT LEON wyposażony jest w centralny zamek i alarm.