Akumulator

Części samochodowe

Wyładowany akumulator to zmora każdego kierowcy. W takiej sytuacji poratuje autoryzowany serwis seat. Ale oczywiście najlepiej byłoby do tej frustrującej sytuacji nie dopuścić. Właściciele samochodów powinni znać podstawowe zasady dbania o akumulator, żeby nie dopuścić do jego wyładowania.

Autoryzowany serwis seat

Wiele zależy od tego, do jakich celów zakupiony został pojazd, czy do użytku codziennego, czy na okazjonalne wycieczki. Dla akumulatora zdecydowanie lepszy jest wariant pierwszy, ponieważ ładuje się on podczas jazdy. W czasie postoju się rozładowuje. Jeśli auto jest długo nie używane, można zaopatrzyć się w ładowarkę z funkcją ładowania podtrzymującego. Warto zapytać o nią w ASO seat.

Autoryzowany serwis seat pomoże

Akumulator w temperaturze traci pojemność, trzeba o tym pamiętać. Zdarza się, że samochód nie chce zapalić zimą, a przyczyną jest wyładowany akumulator. Trzeba pamiętać o tym, żeby nie doprowadzać do całkowitego wyładowania, ponieważ może się okazać, że takiego wyładowanego akumulatora nie można już doładować, a jedyną opcją jest zakup nowego. Wtedy z pomocą przyjdzie autoryzowany serwis seat. Zdenerwowanie nigdy nie jest dobrym doradcą. Jeśli już doszło do tego, że samochód nie chce zapalić, to pomimo tego, że się spieszymy, nie należy zbyt długo kręcić rozrusznikiem, tylko pomiędzy jednym przekręceniem stacyjki, a drugim, zrobić przerwę.

ASO Seat zaleca

Zakup akumulatora mniejszego niż zaleca producent samochodu, mija się z celem. To znów tylko chwilowa oszczędność, nieopłacalna na dłuższą metę. Baterie o mniejszej pojemności niż zalecana przez producenta czy ASO Seat może sobie nie poradzić z zapotrzebowaniem na energię, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest sprawienie sobie akumulatora o ciut większej pojemności. Nawet gdy auto często jeździ, nie zwalnia to kierowcy z obowiązku dbania o akumulator, warto wtedy co jakiś czas sprawdzać poziom elektrolitu, a w razie potrzeby go uzupełniać.  I na koniec ważna zasada, z której może nie każdy sobie zdaje sprawę – warto dokonywać rozruchu auta z wciśniętym sprzęgłem.