Aktywne hamowanie

Aktywne hamowanie Salon Seat Seat Seat - dobry wybór

Każdy samochód musi mieć zawsze sprawne hamulce, które umożliwią mu zatrzymanie się w odpowiednim momencie, przed przeszkodą lub tak po prostu, gdy zajdzie taka potrzeba. Okazuje się, że poza standardowymi hamulcami, samochody mają też szereg innych udogodnień, które mają ten sam cel – zatrzymanie auta. 

 

Czym jest aktywne hamowanie? Wyjaśnia przedstawiciel marki Seat. 

Na aktywne hamowanie pozwala tak zwany układ Front Assist, który stosowany jest dziś w wielu modelach samochodów znanych marek, w tym oczywiście Seata. Jest to nowoczesny system wspomagania hamowania awaryjnego. Układ ten uruchamia się w sytuacji, w której dochodzi do zagrożenia wjechania w tył pojazdu poprzedzającego. Funkcja ta jest bardzo przydatna. Może okazać się bardzo pomocna, gdy kierowca zagapi się, jadąc w korku. System ten działa na tyle skutecznie, iż niemal od razu zatrzymuje auto. Dodatkowo ta sama funkcja ostrzega kierowcę, gdy ten zachowuje zbyt mały odstęp od innego samochodu. Ogromnym plusem tego udogodnienia jest to, że włącza się ono również, gdy na drogę niespodziewanie wbiega czy wchodzi pieszy. Wówczas auto też samo się zatrzymuje. 

W jakich modelach Seata znajduje się aktywne hamowanie?

Niewątpliwie aktywne hamowanie posiada Seat Leon. Funkcja ta znajduje się również w Seacie Ibiza. Podobne systemy posiada Seat Tarraco. Teraz praktycznie każdy kolejny model, który pojawia się na rynku, jest wyposażony w takie właśnie udogodnienia. To dobra wiadomość dla wszystkich, którzy są nimi poważnie zainteresowani. 

 

Seat zawsze kładzie szczególny nacisk na bezpieczeństwo

Seat w sposób szczególny podchodzi do tematu bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów. Dlatego właściwie aktywne hamowanie obecne w poszczególnych jego modelach nikogo nie powinno dziwić. Warto wybrać się do jednego z salonów Seata, aby tam na spokojnie przedyskutować temat aktywnego hamowania i wielu innych funkcji mających wpływ na bezpieczeństwo. Doradca opowie o każdej z nich i podpowie, które warto wybrać, bo jak wiadomo, wersję ostateczną konfiguruje klient według własnych potrzeb i upodobań.