Silnik z turbosprężarką- najważniejsze zalety

porady Samochody

Słowo “turbo” kojarzy się z prędkością i sportowymi samochodami. Uważa się, że turbosprężarka jest przydatna tylko wtedy, gdy chcesz szybciej jeździć. Istnieje jednak jeszcze kilka innych zalet takiego rozwiązania.

Zużycie paliwa

Silnik z turbodoładowaniem spala mniej paliwa. Wynika to z faktu, że jest mniejszy niż klasyczny model. Na przykład, jeśli oba silniki mają 200 koni mechanicznych, wersja z doładowaniem może być wyposażona tylko w cztery cylindry. Natomiast zwykły silnik wymagałby sześciu cylindrów. Silnik z turbosprężarką w seacie pozwala zaoszczędzić nawet 20% paliwa.

Cichy i wydajny silnik w seacie

Przy mniejszym całkowitym rozmiarze silnika zapewniającym taką samą moc, pracuje ciszej niż silnik wolnossący. Turbosprężarka działa też jako dodatkowy tłumik. Dlatego tłumi generowany hałas. Zwiększa również gęstość powietrza wchodzącego do silnika. W ten sposób generuje większą moc.
Silnik z turbodoładowaniem jest mniejszy niż zwykły silnik, spala mniej paliwa i wytwarza mniej nieprzyjaznego dla środowiska dwutlenku węgla.

Rozmiar i waga

Przy mniejszej liczbie cylindrów wytwarzających taką samą moc, całkowity rozmiar i waga silnika będą mniejsze niż zwykła wersja. Warto pamiętać, że lżejsze auto jest bardziej wydajne.

Seat Arona zapewnia radość w każdych warunkach. Sprawdzi się doskonale podczas jazdy po mieście. Wyposażony jest w nowoczesny system informacyjno-rozrywkowy. Układ kierowniczy w seacie jest ładnie wyważony i precyzyjny, a w połączeniu z tylnym nadwoziem oferuje bezpieczną i komfortową jazdę. 1,6 litrowy silnik wysokoprężny ma 94 KM. Dostępny jest z pięciobiegową manualną lub siedmiobiegową automatyczną skrzynią DSG. Seat Arona zachwyca wygodnym wnętrzem i nowoczesnym designem.

Nawet najbardziej podstawowa wersja ma 6,5- calowy ekranowy system informacyjno-radiowy z Bluetooth i DAB. Warto go jednak uaktualnić do kolejnego poziomu technologii, która ma wbudowany satnav i łatwiejszy w obsłudze 8-calowy ekran dotykowy. Seat jest praktyczny i komfort. Ma pojemny bagażnik. Spokojnie zaspokoi potrzeby małej rodziny. Arona to bezpieczny i przestronny mały SUV.