Oryginalne części zamienne – dlaczego nie warto ufać tańszym zamiennikom?

Seat

Posiadanie swojego samochodu generuje spore koszty. Do opłat związanych z regularnym odnawianiem polisy ubezpieczeniowej oraz tankowaniem dochodzą koszty serwisowania, które często okazują się niemałe. Spora część kierowców pragnących zaoszczędzić podczas napraw rezygnuje z oryginalnych części na rzecz tańszych zamienników. Nie ulega wątpliwościom, że takie postępowanie jest dobre dla naszego portfela. Ale czy również dla samochodu? 

Taniej nie znaczy lepiej

Niestety, kupując nieoryginalne części, musimy liczyć się z ryzykiem, że wymieniony komponent nie będzie spełniał swojej roli tak dobrze, jak proponowana przez producenta danego samochodu część. Części pochodzące z nieautoryzowanych źródeł są często wykonane z materiałów gorszej jakości, co przekłada się na ich trwałość. Ponadto, kupując oryginalne części, możemy liczyć na gwarancję, której „podróbki” często są pozbawione. 

Autoryzowany serwis SEAT – z troską o Twój samochód 

Prostym sposobem na zapewnienie swojemu wozowi optymalnej ochrony jest serwisowanie go w ASO, czyli autoryzowanej stacji obsługi. Szczególnie uprzywilejowaną pozycją mogą cieszyć się kierowcy modeli hiszpańskiej marki SEAT. Każdy autoryzowany serwis SEAT zatrudnia wysokiej klasy ekspertów wyspecjalizowanych w naprawach konkretnych modeli, co znacznie usprawnia pracę. Korzystając z usług ASO SEATA, masz pewność, że pod Twoją maską zostaną zamontowane oryginalne części najwyższej jakości. Klienci często mogą liczyć na zniżki lub specjalne promocje.

ASO SEAT – pomoc wtedy, kiedy jej potrzebujesz

Niestety, samochody często płatają nam figle w najmniej odpowiednich okolicznościach. Korzystając z usług autoryzowanego serwisu SEATA, masz pewność, że usterki zostaną szybko i sprawnie usunięte. Nie musisz umawiać się do mechanika z dwutygodniowym wyprzedzeniem. ASO SEAT zajmie się problemem natychmiastowo, specjaliści postawią trafną diagnozę, a dzięki dostępowi do oryginalnych części zamiennych usterka zostanie usunięta bez zbędnej zwłoki.