Nowe z autoryzowanego salonu najlepsze

Salon

Po co ci nowe? Wyjeżdżając z salonu nowym autem tracisz już kilka tysięcy na jego wartości – mawiają dusigrosze i użytkownicy najczęściej wyeksploatowanych pojazdów. Ale kto kupuje w salonie samochód, by zaraz go sprzedać?

Auto z autoryzowanego salonu jest bezpieczne

Nikt przy zdrowych zmysłach. Kupując w autoryzowanym salonie Seat auto kupujemy pewność niezawodnej i przede wszystkim bezpiecznej eksploatacji na długie lata. Niestety, decydując się na zakup używanego auta poza autoryzowanym salonem jesteśmy skazani na ciągłą niepewność. Nigdy nie możemy być na sto procent pewni, że auto nie przeszło wcześniej wypadku lub nie pochodzi z kradzieży. Samochód nabyty poza autoryzowanym dealerem to najczęściej auto długo już eksploatowane. W jaki sposób?

Autoryzowany dealer nie sprzeda uszkodzonego auta

Tego też się nie dowiemy. W przypadku auta od autoryzowanego dealera Seat mamy pewność, że wsiadamy do pojazdu, którego to my będziemy pierwszymi użytkownikami i to od nas będzie zależeć jak długo auto będzie nam służyć. Jeśli o nowy samochód z autoryzowanego salonu będziemy dbać, możemy być pewni, że przez długie lata nie zawiedzie nas i nie będzie generował kosztów. Mało prawdopodobna usterka, jeśli już się pojawi zostanie usunięta w ramach gwarancji.

Stare auto to ciągłe wydatki

Taką opcją niestety nie mogą cieszyć się decydujący się na zakup używanego auta. Często okazuje się, że wydatek na zakup używanego pojazdu jest jedynie pierwszym. Szybko okazuje się, że trzeba wymienić niewłaściwie funkcjonujące podzespoły, co generuje dodatkowe koszty. Jeśli więc nawet nie stać nas na zakup nowego auta od autoryzowanego dealera Seata za gotówkę, warto zastanowić się nad sfinansowaniem zakupu kredytem lub nad skorzystaniem z leasingu konsumenckiego.

Możemy się zdziwić, że już za kilkaset złotych miesięcznie możemy jeździć nowym Seatem, podczas gdy wydatki na naprawy starego samochodu lub choćby wzywanie pomocy technicznej do mającego problemy z odpaleniem silnika auta, mogą być często dużo wyższe.