Jazdy doszkalające – postaw na bezpieczeństwo!

Doszkalanie

Na samą myśl o egzaminie na prawo jazdy miękną Ci nogi? Kolejne podejście zakończyło się niepowodzeniem? A może nie czujesz się zbyt pewnie za kierownicą? Jeśli denerwujesz się za każdym razem, gdy masz zasiąść za kółkiem, skorzystaj z jazd doszkalających.

Jazdy doszkalające – dla kogo?

Dodatkowe godziny za kółkiem to przede wszystkim propozycja dla kursantów, dla których 30 godzin jazd to zdecydowanie za mało. Nawet jeśli nie masz problemu z ruszaniem czy parkowaniem, możesz potrzebować więcej praktyki. Niezależnie od tego, czy zdajesz egzamin w Warszawie, czy w mniejszej miejscowości, w każdym mieście znajdą się     miejsca, w których nawet doświadczony kierowca poczuje się mniej pewnie. Jeśli chcesz uniknąć oblania egzaminu z powodu niewielkiego błędu, wybierz dodatkowe jazdy doszkalające, dzięki którym poczujesz się o wiele pewniej za kierownicą.

Dodatkowe godziny z instruktorem – nie tylko dla kursantów

Może zdarzyć się także, że po zdanym egzaminie wcale nie wsiądziesz od razu za kółko. Lata lecą i masz poczucie, że już niczego nie pamiętasz? Spokojnie, to jak z jazdą na rowerze – po prostu potrzebujesz odrobiny wprawy. Jazdy doszkalające są świetną okazją na to, by odkurzyć swoje prawo jazdy; jeśli masz obawy przed prowadzeniem samochodu po długiej przerwie, nie ryzykuj i wybierz się na specjalne zajęcia praktyczne. Dzięki temu nabierzesz pewności podczas prowadzenia samochodu. Jeśli przenosisz się do innego miasta, takie dodatkowe godziny będą szczególnie cenne, ponieważ dzięki nim poznasz sposób poruszania się po nim.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Początkujący lub niepewni kierowcy powinni przywiązywać szczególną uwagę do bezpieczeństwa – nie tylko samej jazdy. Znaczenie ma także samochód, którym się poruszasz. Przykładem bezpiecznego i niezawodnego auta będzie nowy Seat Arona. Seat Arona to nowoczesny SUV z ekonomicznym silnikiem. Pozwala na bezpieczną i oszczędną jazdę, więc będzie idealną propozycją zarówno do jazdy miejskiej, jak i dłuższych tras.