Jak właściwie dbać o akumulator zimą?

Eksploatacja porady Samochody

Po miesiącach nieskazitelnych warunków pogodowych nadeszła zima. Temperatury na minusie, silny wiatr i śnieg nagle stają się normą. Dlatego ważne jest, by zwrócić szczególną uwagę na akumulator. Zimna pogoda może wpłynąć negatywnie na jego żywotność.

Dlaczego akumulatory działają gorzej zimą?

Wielu kierowców zdaje sobie sprawę z faktu, że zima wpływa negatywnie na akumulator. Gdy pogoda utrzymuje się poniżej zera przez dłuższy czas, akumulator będzie potrzebował więcej czasu na przeprowadzenie niezbędnych reakcji chemicznych w celu uruchomienia pojazdu. Twój silnik wymaga również większej mocy, by go uruchomić.

O czym warto pamiętać?

Jeśli dawno nie sprawdzałeś akumulatora, koniecznie zrób to teraz. Zobacz, ile elektrolitu w nim pozostało. Rozładowany akumulator czasami może być dla nas szokiem. Dlatego należy zwrócić uwagę na pewne znaki ostrzegawcze. Jeśli reflektory zaczną przygasać, zwykle jest to wyraźny znak, że akumulator traci moc. Do typowych objawów można też zaliczyć zgniły zapach, pękniętą obudowę lub zaświeconą lampkę ostrzegawczą.

Jeśli przez trzy lata ani razu nie sprawdzałeś akumulatora, poważnie ryzykujesz. Jazda seatem jest bezpieczna i komfortowa, jeżeli o niego odpowiednio zadbasz. Warto również na wszelki wypadek zainwestować w zestaw wzmacniający lub kable rozruchowe. Wtedy przynajmniej będziesz miał jakiś plan awaryjny.

Nowy Seat Ateca

Seat Ateca oferuje wysoką wydajność i inteligentną technologią. Sprawdzi się wyśmienicie w każdych warunkach. Zapewnia bezstresową jazdę po mieście. Jeśli cenisz przestrzeń i wygodę, Ateca spełni Twoje oczekiwania.

Jest stylowy i komfortowy. Materiały tapicerskie są miękkie i wyrafinowane. Jeśli to nie wystarczy, wielokolorowe nastrojowe oświetlenie Seata Ateca na pewno przypadną Ci do gustu. Został zaprojektowany z myślą o rodzinie. Łączy przestrzeń z wygodą. Dzięki temu każdy pasażer może wygodnie usiąść i się zrelaksować. Jest dużo miejsca na głowę i nogi. Seat Ateca zapewnia imponującą przestrzeń bagażową wynoszącą 510 l. Gwarantuje bezpieczeństwo, rozrywkę i komfort na najwyższym poziomie.