Deska rozdzielcza

Czym jest AFIL?

Systemy bezpieczeństwa

Koncentracja i maksymalne skupienie uwagi są wymagane od kierowców w każdym momencie prowadzenia pojazdu. Nie można sobie pozwolić na drobne chociażby odstępstwa od tej reguły. Inaczej może to skutkować negatywnymi konsekwencjami, zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego i siebie samych.

Czujność Twego pojazdu. Seat Ateca – gdy nagle zboczysz z kursu

Kierowca musi ocenić swoje możliwości na drodze. W przypadku zmęczenia należy niezwłocznie przerwać prowadzenie pojazdu i odpocząć. Czasami wystarczy odświeżenie się na powietrzu, wypicie kawy lub drzemka przed dalszym odcinkiem drogi. Zmęczenie nie jest dobrym kompanem w trakcie jazdy. Zaburza koncentrację i może się przyczyniać do podejmowania niekorzystnych decyzji. Nowoczesne samochody jak chociażby nowy Seat Ateca są wyposażone w technologie, które pozwalają kierowcy na informowanie o warunkach wokół niego, aby zwiększać względy bezpieczeństwa.

AFIL – wsparcie kierowcy

AFIL jest uznawany za asystenta pasa ruchu. W praktyce oznacza to tyle, że podczas jazdy pojazd kontroluje znajdowanie się samochodu w odpowiednim położeniu. Informuje kierowcę, jeśli ten zamierza przekroczyć linię w niedozwolonym miejscu. Dzięki temu pojazd porusza się po właściwym torze. Czasami kierowca z różnych powodów może nieco zboczyć z kursu, wówczas wsparciem dla kierowcy jest korygowanie właściwego ułożenia samochodu na jezdni.

Kontrola zachowania kierowcy. Czy można czuć się bardziej bezpiecznym?

Nowy Seat Ateca jest wyposażony w system wsparcia dla kierowcy pod względem bezpieczeństwa oraz jego komfortu jazdy. Taka sytuacja znacząco podnosi standard jazdy, ponieważ kierowca odczuwa wspomaganie w wielu okolicznościach na drodze i nie odczuwa stresu podczas jazdy. A to z kolei wpływa na komfort psychiczny i racjonalne ocenianie sytuacji na drodze. Od kierowcy wymaga się szybkich i trafnych reakcji. Inteligentne systemy wspomagania w samochodzie sygnalizują kierowcy określony sposób zachowania się. Pozwala to na reagowanie w porę by uniknąć tego, co jest potencjalnym zagrożeniem na drodze.