Czy warto kupować auto z końcówki produkcji?

Kupno

Sezon wyprzedażowy dotyczy nie tylko elektroniki czy odzieży, ale również samochodów. Rabaty bywają naprawdę kuszące, sięgające nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, ale… czy warto się na nie skusić? Są tego zalety, jak i wady, a decyzja należy wyłącznie do Ciebie. Zanim jednak ją podejmiesz, musisz o czymś wiedzieć!

Wartość Seata spada, ale to nie dla wszystkich ma znaczenie

Faktycznie kupując samochód z wyprzedaży rocznika, trzeba liczyć się z tym, że jego wartość znacznie spadnie. Nikt nie będzie zwracał uwagi na to kiedy został kupiony, ale w którym roku wszedł na rynek. Jednak ma to swoje zalety, o których koniecznie trzeba wspomnieć.

Dlaczego warto kupić Seata w ramach wyprzedaży rocznika?

Jedną z zalet kupna samochodu z wyprzedaży rocznika jest niewątpliwie szansa na duży rabat. Cena to też nie wszystko, ponieważ można tu liczyć automatycznie na pakiet korzyści jak chociażby ubezpieczenie, opony, czy pakiet serwisowy. Poza tym należy pamiętać, że diler, który będzie chciał pozbyć się auta, zaproponuje dobrą cenę i będzie jeszcze skłonny negocjować.

Wystarczy tylko dobrze przygotować się do spotkania. Dodatkowo warto mieć na uwadze to, że jeżeli nie kupuje się samochodu demonstracyjnego, można zyskać pełną gwarancję producenta naliczaną od daty pierwszej rejestracji.

Wyprzedaż rocznika na przykładzie popularnych modeli Seata

W ofercie wyprzedaży rocznika 2019 można zyskać naprawdę całkiem sporo. Aktualnie przy zakupie Seata Ibizy rabat wynosi do 6000 zł, Seata Leona 5D do 8000 zł, a Seata Arony do 5000 zł. Także 8000 zł można zaoszczędzić przy zakupie Seata Ateca, do 12000 zł przy zakupie Seata Tarraco i aż do 18200 zł kupując Seata Alhambra. Rabaty jak widać, są całkiem satysfakcjonujące, szczególnie w przypadku dwóch ostatnich modeli.

Wiadomo natomiast, decyzja należy do każdego z osobna, co można właściwie powtarzać do znudzenia. Każdy ma w tym zakresie zupełnie inne oczekiwania i potrzeby, inaczej postrzega zalety i wady kupna samochodu z wyprzedaży. Tak więc zdecyduj samodzielnie.