Crashtesty – rozbijanie samochodów dla bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo

Poziom bezpieczeństwa, jaki oferują dzisiejsze samochody ma niezwykle duży wpływ na decyzję kupujących. Każdy kierowca chce mieć pewność, że auto, którym będzie się poruszał, jest po prostu bezpieczne. Stąd eksperci wpadli na myśl, by przeprowadzać specjalistyczne testy zderzeniowe. Dzięki nim można z łatwością ocenić samochód pod kątem bezpieczeństwa.

Co to crashtesty – wyjaśniają specjaliści marki Seat

Crashtesty to inaczej testy zderzeniowe samochodu. Przeprowadza się je w warunkach laboratoryjnych, a ich celem jest przede wszystkim sprawdzenie systemów bezpieczeństwa biernego samochodu. W czasie przeprowadzanego testu rejestruje się obraz wideo, a do tego również sygnały z czujników umieszczonych na pokładzie samochodu i tych, które zostały zamontowane w manekinach. Wyróżnia się różne rodzaje testów: zderzenie czołowe, boczne, ze słupem, z pieszym, wywrócenie samochodu, zderzenie z łosiem i słoniem.

Testy zderzeniowe samochodów marki Seat

Wystarczy przyjrzeć się uważnie testom zderzeniowym wykonanym na samochodach marki Seat, aby z łatwością zaobserwować, że poziom bezpieczeństwa z roku na rok w poszczególnych modelach uległ znacznemu wzrostowi. To oznacza, że producent pracując nad każdym kolejnym autem, dąży do tego, aby było ono jeszcze bezpieczniejsze od poprzedniego modelu. Wystarczy porównać chociażby Seata Ibizę 1.0 ‘Style’ z 2017 roku z Seatem Tarraco 1.5 TSI R4 z 2019 roku. Auto młodszego rocznika jest znacznie bezpieczniejsze niż starszy model tej samej marki.

Auta marki Seat to gwarancja bezpieczeństwa

Seat gwarantuje bezpieczeństwo na bardzo wysokim poziomie. Szczególnie auta najnowszych roczników mają wiele przydatnych funkcji, dzięki którym jazda jest komfortowa i niezwykle bezpieczna zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów. Co więcej, bezpieczniej mogą czuć się także inni uczestnicy ruchu drogowego, zarówno piesi, jak też kierujący innymi pojazdami. Stąd Seat jest jedną z najchętniej wybieranych marek i zarazem lubianą przez kierowców w bardzo różnym wieku.