Autoryzowany serwis Seat: Przegląd zrób lepiej wcześniej niż za późno

ASO

To jak często powinniśmy pojawiać się w autoryzowanym serwisie Seat określa instrukcja obsługi. W zależności od modelu auta, jak również opcji silnikowej mogą być pewne różnice.

Do zobaczenia w ASO Seat za 30 tys. km

Na ogół jednak przeglądy robimy w Seatach co 30 tys. km. To niezbyt często, zwłaszcza jeśli auta nie użytkujemy zbyt intensywnie. Warto jednak zapobiegać usterkom i umawiać się na wizytę w ASO Seat nieco częściej, nieczekając na kolejnych 30 tys. km. Nawet przy niezbyt częstej eksploatacji auta warto sprawdzić czy wszystko działa w nim w należyty sposób.

Olej i pasek – to autoryzowany serwis Seata musi wymienić

Podczas przeglądu w autoryzowanym serwisie Seat, mechanicy wymienią olej silnikowy wraz z filtrem. Dotyczy to także zresztą także filtrów powietrza, paliwa i filtra kabinowego. Pracownicy ASO Seat wymienią także świece zapłonowe, jeśli będzie to konieczne, sprawdzą też stan płynu hamulcowego. Z dużą uwagą przyjrzą się też paskowi rozrządu. Warto go regularnie wymieniać. Jego zerwanie oznaczać bowiem może poważną i kosztowną w naprawie awarię.

Regularnie znaczy tanio

Z tego względu na wizyty w autoryzowanym serwisie Seat powinniśmy umawiać się regularnie także po zakończeniu okresu gwarancyjnego. Warunki umowy gwarancyjnej nakładają na nas taki obowiązek. Zdarza się, że później chcąc zaoszczędzić na eksploatacji wizyty w ASO Seat odbywamy coraz mniej regularnie. Efektem często jest powstawanie awarii, takich których można było uniknąć.

Zadzwoń do ASO Seat i umów się na wizytę

Przeglądający auto mechanicy autoryzowanych serwisów Seat często potrafią zauważyć powstające zagrożenie i zalecić wymianę podzespołu, którego awaria może pociągnąć za sobą duże koszty. Taki zbędny wydatek będzie dla nas szczególnie bolesny, zwłaszcza gdy uświadomimy sobie o jak wiele niższe są koszty regularnych wizyt w autoryzowanym serwisie Seat. Nie ma więc na co czekać. Na wizytę w autoryzowanym serwisie Seat można umówić się telefonicznie lub przez internet.