Kupujemy nowe auto

Zakup auta

Po rozważeniu wszystkich za i przeciw, możliwości finansowania, usług gwarancyjnych i możliwości ich przedłużenia, zapada wspólna rodzinna decyzja – odwiedzamy autoryzowany salon seat, żeby kupić nowe auto.

Klamka zapadła – odwiedzamy autoryzowany serwis seat

Nowe, bo używane może mieć ukryte wady, o których poprzedni właściciel nas nie poinformuje z wiadomych względów i wiemy doskonale na czym polega fałszywa oszczędność, czyli dziś oszczędzamy, a w przyszłości dokładamy podwójnie. Klamka zapadła i jest to klamka od seata. Poczytaliśmy w internecie w poszukiwaniu modelu, który by nas najbardziej zainteresował, jednak wiemy, że najlepiej doradzi nam autoryzowany dealer seat. Szukamy więc najbliższego naszego miejsca zamieszkania.

Formularz na stronie autoryzowanego salonu

Poczytaliśmy na stronach internetowych opinie, ale żadna opinia nie będzie bardziej rzetelna od naszej. Bo to my będziemy użytkować to auto i to nam musi odpowiadać. Musimy się w nim poczuć komfortowo, bo spędzimy w nim długie godziny. Wypełniamy więc odpowiedni formularz, wybieramy autoryzowany salon, w którym docelowo będziemy dokonywać zakupu, zostawiamy swoje dane i czekamy na kontakt konsultanta i zaproszenie nas na jazdę próbną. I zaczyna się radosne wyczekiwanie, bo to dopiero będzie frajda przejechać się nowym seatem, którego być może docelowo kupimy.

Jazda próbna zapewniona przez autoryzowanego dealera

Autoryzowany dealer wskazuje które marki można przetestować. W przypadku seata można wybrać pomiędzy SEAT Mii, SEAT Toledo, SEAT Ibiza, SEAT Leon, Seat Leon Cupra, Seat Alhambra lub Seat Ateca.  Na jazdę próbną można udać się z rodziną. Do auta na siedzenie pasażera wsiada pracownik autoryzowanego salonu. Taka jazda zazwyczaj trwa około piętnastu minut i odbywa się po pobliskiej okolicy. Czasami, po podpisaniu odpowiedniego zobowiązania jazdę próbną można odbyć samemu, bez pracownika. Jazda próbna jest całkowicie darmowa. Opinie fachowców i innych użytkowników są ważne i na pewno wpływają na decyzję. Jednak trzeba do auta wsiąść, przejechać się, poczuć je i dopiero wtedy można się upewnić, że to samochód dla nas.