Klimatyzacja w aucie – przydatna i latem, i zimą

Wyposażenie auta

Troska o odpowiedni stan samochodowej klimatyzacji to jeden z obowiązków często lekceważonych przez kierowców. A w czasach, gdy klimatyzacja od dawna jest już w autach standardem, bardzo niewielu jest takich, którzy nie muszą się nią zajmować, których problem utrzymania sprawnej klimatyzacji nie dotyczy.

Tymczasem zaniedbana klimatyzacja może stać się źródłem wielu kłopotów, m.in. zdrowotnych, które mogą dotknąć nie tylko kierowcę, ale i pasażerów, w tym również dzieci.

Klimatyzacja w samochodzie – dobrze o nią zadbać

Intuicyjne użytkowanie, pozbawione jakichkolwiek podstaw teoretycznych, w tym przypadku z całą pewnością nie jest właściwym sposobem postępowania. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do sposobu działania klimatyzacji, bądź też nie wiemy na ten temat zupełnie nic, warto odwiedzić salon SEAT i skonsultować tę kwestię z pracującymi tam profesjonalnymi doradcami klienta. Sprawdzenie klimatyzacji to zresztą jeden z pakietów oferowanych przez salon SEAT. Dobrze wiedzieć, że dodatkowo usługę tę można uzupełnić o wymianę oryginalnego filtra kabinowego.

Klimatyzacja w aucie – podstawowe zasady postępowania

Jakie lekcje możemy wyciągnąć, odwiedzając salon SEAT-a? Po pierwsze warto pamiętać, że z klimatyzacji opłaca się korzystać nie tylko w miesiącach letnich, ale także w sytuacji, gdy słupek rtęci spada poniżej zera – wówczas pomaga ona osuszyć auto. Należy też pilnować, by temperatura powietrza wydobywającego się z klimatyzatora nie była znacznie niższa od tej utrzymującej się na zewnątrz – mogłoby to zaszkodzić zarówno układowi klimatyzacji, jak i naszemu własnemu zdrowiu. Wymiana filtrów, odgrzybianie oraz generalny przegląd układu klimatyzacji w aucie powinny odbywać się nie rzadziej, aniżeli raz na rok.

Salon SEAT – dostępne pakiety serwisowe

Sprawdzenie klimatyzacji to tylko jeden z pakietów, jakie ma w swojej ofercie salon SEAT-a. Inne ciekawe propozycje obejmują pakiety wymiany opon i kół, sprawdzenia auta z wymianą oleju, wymiany rozrządu z pompą wody, zakupu oraz założenia oryginalnych wycieraczek SEAT, a także wymiany tarcz i klocków. Godne uwagi pakiety serwisowe dostępne są również w ramach 5-letniej gwarancji SEAT CARE. Warto też pamiętać o szerokim wyborze oryginalnych części i akcesoriów, jakie salon SEAT ma w ciągłej sprzedaży.