Podatki

Leasing a wynajem SEATów – podstawowe różnice

Finanosowanie Poradniki Seat

Od wielu lat leasing uchodzi za najbardziej dostępną formę finansowania zakupu samochodów SEAT. Od niedawna jednak na horyzoncie pojawił się groźnie wyglądający konkurent w osobie wynajmu długoterminowego.

W sieci znaleźć można wiele kalkulatorów kosztów i porównywarek, mających służyć łatwiejszemu podejmowaniu decyzji w tej kwestii, jednak dla łaknących wiedzy i zrozumienia właścicieli SEATów przygotowaliśmy ten poradnik.

Czym jest leasing SEATów?

Leasing jest swego rodzaju umową zawieraną pomiędzy przedsiębiorcami. Pozwala ona korzystać z leasingowanego przedmiotu jednemu podmiotowi, mimo że właścicielem pozostaje ten drugi. Leasing pozwala na wykupienie przedmiotu, po zakończeniu okresu wynajmu i to ta cecha jest najważniejszą różnicą pomiędzy nim a wynajmem długoterminowym.

Długoterminowy wynajem samochodów SEATa

Wynajem długoterminowy doskonale sprawdza się dla osób ceniących prostotę i chętnych, by zapłacić za nią nieco więcej. Jedna rata miesięczna, o stałej wielkości i brak obciążenia koniecznością szukania nabywcy po zakończeniu wynajmu, to często argumenty decydujące dla przyszłych właścicieli nowych modeli SEATa. Korzystając z usługi wynajmu długoterminowego, należy zwracać baczną uwagę na stan samochodu, gdyby bowiem zdarzyło się, że przy oddawaniu, będzie on wyglądał gorzej niż w momencie rozpoczęcia wypożyczenia, prawdopodobnie trzeba będzie dopłacić. Przedsiębiorcy, wypożyczający auta długoterminowo nie muszą się jednak martwić o koszty przeglądów, czy napraw.

Leasing niesie za sobą możliwość nabycia auta, po zakończeniu wynajmu, za niewielką kwotę, często stanowiącą zaledwie 1% wartości samochodu, co też bywa argumentem decydującym. Reguły leasingu nie narzucają na leasingobiorcę ograniczeń, co do ilości przejechanych kilometrów, jest on także łatwiej dostępny, ze względu na prostsze procedury wynikające z faktu wniesienia opłaty wstępnej.

Decydując pomiędzy leasingiem a wynajmem długoterminowym, warto przede wszystkim dokładnie rozważyć swoją sytuację, a także porównać warunki obu usług i dopiero po tym podejmować ostateczne decyzje.