seat ibiza

Czym kierować się przy wyborze nowego SEATa?

Finanosowanie Nowości Poradniki Seat

Diesel, benzyniak, hybryda, a może auto elektryczne? Jeżeli kiedyś dokonywaliście zakupu nowego samochodu z salonu SEATa, na pewno odpowiedzieliście sobie już na to pytanie, jeżeli jednak wybór jest wciąż przed Wami, czytajcie dalej.

Najważniejszymi czynnikami decydującymi o wyborze modelu samochodu SEATa, najczęściej są względy ekonomiczne i ekologiczne. Zakup diesla lub hybrydy, chociaż bardziej kosztowny, zwraca się zazwyczaj po przejechaniu od ok. 150 tysięcy do 300 tysięcy kilometrów. Według danych CEPiK udział samochodów z silnikiem Diesla wśród pierwszych rejestracji samochodów osobowych wyniósł 23%, co stanowi ponad 3% spadek w stosunku do poprzedniego roku. Z wynikiem ponad 72% stawce zdecydowanie przewodzą auta z silnikami benzynowymi. Samochodów napędzanych elektrycznie lub hybryd w 2018 r. było zaledwie 4,6%.

Jeżeli interesuje nas silnik benzynowy, powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na SEAT Ibiza, Seat Alhambra oraz Seat Arona. Wszystkie samochody wyposażone są w silniki stworzone w pionierskiej technologii TSI. Silniki są kompaktowe, zajmują mało miejsca, mają dużą moc i nie zużywają wiele paliwa.

Wiele najpopularniejszych modeli SEATa posiada wersje z silnikami Diesla, jednak szczególną uwagę należy zwrócić, na SEAT Alhambra, Seat Leon, Seat Ibiza i Seat Ateca.

Jeżeli pragniemy samochodu elektrycznego, lub hybrydy, salon SEATa jest prawdopodobnie najlepszym miejscem na świecie, by nabyć nowy, zgodny z naszymi pragnieniami samochód. SEAT od zawsze inwestuje w badania, rozwój i nowe technologie, nie powinno więc być zdziwieniem, że jego samochody należą do ścisłej, światowej czołówki. Przede wszystkim powinniśmy rozważyć, nową wersję Seata Leon. Samochód będzie miał premierę w styczniu 2020, ale już dziś wiemy, że pobije on rekordy sprzedaży. Kolejnym modelem, któremu powinniśmy się przyjrzeć, jest nowy SEAT Tarraco.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *